Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Demitra má problémy aj s chôdzou, Smrek sa v NHL zabáva

TASR|13. feb 2001 o 16:41

St. Louis (TASR) - Pre slovenského hokejistu v drese St. Louis Blues Pavla Demitru má prebiehajúci ročník veľmi smoliarsku príchuť. Po dlhodobom zranení oka, pre ktoré v zostave bluesmanov chýbal vyše mesiaca, ho v piatok v stretnutí s Coloradom postihol

ďalší úraz, keď na kolíziu s Alexom Tanguayom doplatil hlbokou reznou ranou na zadnej strane stehna nad kolenom. Liečbu odhadli lekári na minimálne 10 dní, no v pondelok - tri dni po zranení mal 26-ročný Slovák ešte problémy aj pri chôdzi.

"Zatiaľ ešte nemôžem myslieť na návrat na ľad, lebo problémy mám aj so samotnou chôdzou," posťažoval si Demitra a doplnil vysvetlenie, ako vlastne k úrazu prišlo: "Bola to len obyčajná zrážka. Korčuľoval som tesne za Tanguayom, on v súboji o puk stratil rovnováhu a v páde nechtiac vykopol korčuľou, ktorá ma zasiahla."

Lazaret v kádri obhajcov Prezidentskej trofeje pre víťazov základnej časti a momentálnych lídrov NHL riešilo vedenie klubu aj povolaním slovenského obrancu Petra Smreka z farmy vo Worcesteri. Onedlho 22-ročný mladík absolvoval v piatok vydarený debut a nesklamal ani proti Dallasu.

"Bola to celkom dobrá zábava," zhodnotil Smrek svoj vstup do najlepšej ligy na planéte a pokračoval: "Snažil som sa hrať telom a hru veľmi nekomplikovať." V úvodnom zápase sa prezentoval počas 11 minút troma bodyčekmi, dvoma plusovými bodmi a raz sa obetavo hodil do strely súpera. V nedeľu proti Dallasu zachránil domácim päťzápasovú šnúru bez prehry, keď v predĺžení eliminoval snahu hviezdy hostí Bretta Hulla, ktorý sa dostával do nebezpečného úniku.

Súvisiace články