Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

NHL: Dallas chce Hossu do útoku s Modanom a Hullom

TASR|19. feb 2001 o 13:49

Ottawa 19. februára (TASR) - Podľa kanadského denníka Ottawa Sun podniklo vedenie klubu zámorskej NHL Dallas Stars prvé kroky k realizovaniu letného prestupu talentovaného slovenského krídelníka Mariána Hossu z Otttawy. Vedenie senátorov obdržalo od hviez

d ponuku tzv. II. skupiny, ktorú naposledy pred štyrmi rokmi dostalo od Detroitu vedenie Caroliny za Rusa Sergeja Fiodorova. Hossa má u senátorov štatút obmedzeného voľného hráča so zmluvou do leta na 657.000 UDS ročne a po výkonoch v tejto sezóne sa jeho hokejová cena niekokoľkokrát znásobila. Vedenie Dallasu túži mať ofenzívnu formáciu najvyššej kategórie - útočný trojzáprah Hossa-Modano-Hull.

Podľa kanadských médii však nie je pre súčasný Dallas problém niekoľkomiliónového Hossu zaplatiť a vyrobiť tak ďalšiu prestupovú bombu v tejto sezóne po výmene Billa Guerina z Bostonu za Ansona Cartera do Edmontonu. Dvadsaťjedenročný Hossa patrí v posledných dvoch sezónach k najproduktívnejím hráčom Senators, v tejto sezóne niekoľko týždňov dokonca súperil o najvyššie miesta v kanadskom bodovaní v celej NHL. V prebiehajúcej sezóne zaznamenal v 59 zápasoch 23 gólov a 32 asistencií.

"Podľa toho, čo som počul, má Dallas o Hossu eminetný záujem. Oni si ho jednoducho zamilovali a v podstate sa im ani nemá čo na jeho hokejových kvalitách nepáčiť. V Dallase chcú omladzovať a rozhodli sa, že on je ten správny mladý typ, ktorý okolo seba dokáže vytvoriť silný kolektív. Hossu chcú za každú cenu mať v tíme," cituje denník Ottawa Sun nemenovaného predstaviteľa vedenia senátorov.

Práve Hossa je totiž spoločne s ďalším mladým Slovákom Michalom Handzušom (St. Louis) podľa The Hockey News jedným z najlepšie brániacich útočníkov a tak by kapitán Mike Modano a kanonier Brett Hull mali viac priestoru na ofenzívu. Hossa je však okrem kvalitnej defenzívy, v tabuľke pravdy má 20 plusových bodov (13. miesto v NHL), aj produktívny smerom hore. V tejto sezóne je druhým najproduktívnejším hráčom Senators po Alejexovi Jašinovi a v minulej sezóne mu patrilo tretie miesto v tomto ukazovateli.

Ottawa Sun však dodáva, že nielen otázky Hossovej zmluvy budú predmetom aktivít vedenia klubu v najbližšom období. Otázna je aj budúcnosť Daniela Alfredssona, Patricka Lalima, Magnusa Arvedsona, Jason Yorka a Roba Zamunera.

"Senátori musia vyriešiť do leta otázku viacerých zmlúv, nielen Hossovú. Jedno je isté, všetkých hráčov, ktorí čakajú na nové zmluvy, si v klube nechať nemôžeme. Určite príde k nejakým predajom alebo výmenám. Prečo by to nemal byť práve Dallas, ktorý má dostatočne veľký rozpočet?" dodal nemenovaný zdroj z ottawského klubu.

Súvisiace články