Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Colorado jediným klubom NHL hrajúcim cez víkend exhibičný zápas

TASR|15. sep 2001 o 15:04

Štokholm 15. septembra (TASR) - Hokejisti Colorada Avalanche sa stali jediným klubom NHL, ktorý mal cez víkend na programe oficiálny zápas. Víťaz Stanleyho pohára nastúpil v nedeľu v Štokholme na exhibičný zápas proti účastníkovi švédskej najvyššej súťaže, tímu Brynäs tak, ako to bolo pôvodne naplánované.

Kompletný program víkendových predsezónnych zápasov v NHL po utorňajších teroristických útokoch v USA totiž zrušili. Preto muselo aj Colorado svoj program vo Švédsku upraviť. "Lavíny" odriekli sobotňajší zápas s Djurgaardenom i piatkový verejný tréning, na ktorý sa v Štokholme predalo okolo štyritisíc vstupeniek.

O predstavenie víťaza Stanleyho pohára bol vo Švédsku obrovský záujem a zápasy v Globe Arene pre štrnásťtisíc divákov boli dlho dopredu vypredané. Dokonca i švédska vláda požiadala vedenie NHL o výnimku, a tak sa nedeľňajší zápas predsa len uskutoční. Potvrdil to i hovorca NHL Frank Brown. V utorok Colorado svoj európsky pobyt ukončí zápasom s Jokeritom v Helsinkách.

Samotní hráči "lavín" sú stále z tragických udalostí v USA šokovaní. "Ani vo sne by ma nenapadlo, že sa vo svete môže prihodiť niečo tak hrozné. Nie je vôbec jednoduché sústrediť sa teraz na hokej. Hovoril som telefonicky s kamarátom Andreasom Salomonssonom, ktorý pôsobí v New Jersey a som nesmierne rád, že je v poriadku. Z New Jersey na Manhattan to totiž nie je vôbec ďaleko," povedal počas pobytu vo svojej domovine švédsky útočník Colorada Avalanche Peter Forsberg.

Súvisiace články