Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Cisár sa cíti fantasticky so stabilným miestom a dávajú ho za vzor novicom

TASR|17. jan 2001 o 16:14

Nashville 17. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Cisár sa počas sobotňajšieho návratu jeho klubu Nashvillu Predators z kalifornského San Jose dozvedel od vedenia klubu výbornú novinku. Klub s ním už dlhodobo napevno počíta v tíme NHL a tré

ner Barry Trotz ho navyše dáva za vzor nováčikom.

"Povedali mi, že ma neplánujú poslať späť na farmu a môžem dlhodobo počítať so stabilným miestom v zostave. Je to fantastické...," vyhlásil Cisár, ktorý v 25 zápasoch od príchodu z farmy nazbieral 15 bodov, po návrate do "hlavného mesta" country hudby.

Dvadsaťdvaročný rodák z Bratislavy však vie, že nesmie zaspať na vavrínoch. "Človek však nikdy nemôže s istotou tvrdiť, že ostáva v tíme nadobro," uvedomoval si ťažkú pozíciu nováčika NHL a pokračoval: "Do farmy ma môžu poslať hocikedy, ale teraz aspoň viem, že ak budem hrať tak, ako doteraz, mal by som ostať. Sám očakávam ešte ďalšie zlepšovanie."

Tréner dravcov Barry Trotz, ktorý Cisára najčastejšie stavia do útoku spoločne s ďalšími "zelenáčmi" ligy Scottom Hartnellom a Denisom Archipovom, si všimol Cisárove výkony na farme v Milwaukee. "V prípravnom kempe pred sezónou ma veľmi neoslnil. Potom však na farme tvrdo pracoval a stále nepoľavuje. Dáva veľkú poučnú lekciu všetkým hráčom bojujúcim o zostavu," pochválil Cisára Trotz a dodal: "Zistil, čo ho brzdí a odvtedy hráčsky poriadne podrástol."

Skúsenejší spoluhráč a kapitán Predators Tom Fitzgerlad tiež ocenil Cisárov prínos pre mužstvo. "Je šikovný a okrem toho má vysokú pracovnú morálku - to je záruka účasti v NHL. Ide naplno pri každom striedaní, usilovne pracuje aj na tréningoch a je dobrým kolegom aj v šatni. Mnohých spoluhráčov jeho prítomnosť ovplyvnila pozitívnym spôsobom," zhodnotil pôsobenie zmluvne najstaršieho hráča Nashvillu muž s céčkom.

Súvisiace články