Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

NHL: Chára sa na Ottawu a Hossu teší, ale vie, že ho čakajú rokovania o zmluve

TASR|24. jún 2001 o 12:26

Bratislava 24. júna (TASR) - Strieborný medailista z petrohradských majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2000 Zdeno Chára sa od soboty ako nová akvizícia teší na svoje druhé pôsobisko v NHL v Ottawe Senators. Obrovitý obranca má radosť, že sa v tíme spojí so svojím nedávnym šampionátovým spoluhráčom Mariánom Hossom, ale uvedomuje si tiež, že ho čakajú ešte možno komplikované rokovania o novej zmluve.

"Ešte v sobotu sa so mnou telefonicky skontaktoval generálny manažér Senators Marshall a oficiálne ma privítal v novom klube," prezradil najvyšší muž v histórii NHL a pokračoval: "Na podrobnostiach ohľadom môjho príchodu do mužstva sa dohodneme neskôr, prvoradé budú teraz rokovania o mojej novej zmluve so senátormi."

Hoci klub z haly Nassau Coliseum v New Yorku Chárovi nenaznačil, že ho mieni použiť v prestupových stratégiách, trenčiansky odchovanec nebol informáciou o svojej výmene prekvapený. "Kluby v zámorí len výnimočne avizujú svojim hráčom, že ich mienia vymeniť do iných celkov tak, ako to spravili Boston Bruins Rayovi Bourqouvi," vysvetlil Chára a pokračoval: "Mne z klubu tiež nič nepovedali, no od minulej sezóny som vedel, že záujem o moje služby v iných kluboch značne narástol a preto ma odchod z klubu príliš neprekvapil. V New Yorku som si za štyri roky už zvykol a mám tam vynikajúce zázemie a veľa priateľov. Taký je však hokej a mňa čaká v Ottawe nový štart."

Chára trávil v uplynulej sezóne pravidelne v zápasoch najviac čistého času na ľade hneď po brankárovi Islanders, v novom klube od neho tiež očakávajú výraznú posilu v defenzíve, aj keď slovenský "obor" predpovedá trošku odlišné uplatnenie. "Senators majú výborné mladé mužstvo a teším sa na spoluprácu s Mariánom Hossom, Radkom Bonkom či Karelom Rachůnekom. Ottawa hrá odlišný štýl hokeja, ako sme mali my v New Yorku, uvidím ako zapadnem do taktických plánov trénera, rád by som však časom získal podobnú dôveru zo strany trénerov, ako som mal v Islanders."

br ph

Súvisiace články