Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Cez víkend All Stars s Pálffym, Hossom i P. Šťastným, Bondra odmietol

TASR|2. feb 2001 o 16:24

New York 2. februára (TASR) - Počas tradičného exhibičného víkendu All Stars NHL v denverskej hale Pepsi Center predvedú svoje kvality aj traja slovenskí hokejisti. V súťažiach individuálnych zručností (nedeľa, 2.00 SEČ) a potom v zápase Výber Severnej Am

eriky - Výber sveta (20.30) sa okrem Žigmunda Pálffyho, ktorý "hviezdnu" atmosféru zažil už v roku 1998, po prvý raz predstaví aj mladý ottawský krídelník Marián Hossa. Ešte predtým si v exhibičnom zápase veteránov (1.00) zahrá legendárny Peter Šťastný.

Vedenie ligy oslovilo aj Petra Bondru s ponukou, či by nechcel v nedeľňajšom exhibičnom zápase All Stars v prípade potreby nahradiť zraneného Jaromíra Jágra. Bondra ponuku taktne odmietol, pretože si už s rodinou naplánoval výlet do zábavného parku "Disney World", čo stručne skomentoval: "Moje deti o tomto výlete rozprávali celý týždeň. Nemôžem ich tam poslať, a neísť s nimi." Napokon ale Jágr, ktorý proti Philadelphii otrasený nedohral, v exhibíii predsa nastúpi. Na iných postoch však nastali zmeny, takže viacero hokejistov vybraných fanúšikmi, alebo nominovaných odborníkmi bude v Denveri chýbať (Pronger, MacInnis, Damphousse, Mogiľnyj).

Už úvod zápasu All Stars bude veľmi zaujímavý, lebo na buly sa stretnú čepele dvoch renomovaných centrov uporiadajúceho klubu a dobrých kamarátov Forsberga a Sakica. V priebehu súboja viackrát na seba narazia dvojičky z tímov a dokonca i z formácií (napr.: Pálffy-Robitaille, Jágr-Lemieux).

Súpiska Výberu sveta:

otváracia formácia: Dominik Hašek (Buffalo/ČR) - Nicklas Lidström (Detroit/Švédsko), Sandis Ozolinš (Carolina/Lotyšsko) - Jaromír Jágr (Pittsburgh/ČR), Peter Forsberg (Colorado/Švédsko), Pavel Bure (Florida/Rusko)

ďalší brankári: Roman Čechmánek (Philadelphia/ČR), Jevgenij Nabokov (San Jose/Kazachstan)

ďalší obrancovia: Sergej Gončar (Washington/Rusko), Janne Niinimää (Edmonton/Fínsko), Teppo Numminen (Phoenix/Fínsko), Marcus Ragnarsson (San Jose/Švédsko)

ďalší centri: Radek Bonk (Ottawa/ČR), Sergej Fiodorov (Detroit/Rusko), Mats Sundin (Toronto/Švédsko)

ďalší krídelníci: Marián HOSSA (Ottawa/SR), Alexej Kovaľov (Pittsburgh/Rusko), Fredrik Modin (Tampa Bay/Švédsko), Milan Hejduk (Colorado/ČR), Markus Näslund (Vancouver/Švédsko), Žigmund PÁLFFY (Los Angeles/SR - 1)

Tréneri: Jacques Martin (Ottawa), Larry Robinson (Los Angeles)

Súpiska výberu Severnej Ameriky:

otváracia formácia: Patrick Roy (Colorado/Kanada) - Ray Bourque (Colorado/Kanada), Rob Blake (LA/Kanada), - Theoren Fleury (NY Rangers/Kanada), Joe Sakic (Colorado/Kanada), Paul Kariya (Anaheim/Kanada)

ďalší brankári: Martin Brodeur (New Jersey/Kanada), Sean Burke (Phoenix/Kanada)

ďalší obrancovia: Brian Leetch (NY Rangers/USA), Scott Stevens (New Jersey/Kanada), Ed Jovanovski (Vancouver/Kanada), Scott Niedermayer (New Jersey/Kanada)

ďalší centri: Simon Gagne (Philadelphia/Kanada), Doug Weight (Edmonton/USA), Mario Lemieux (Pittsburgh/Kanada)

ďalší krídelníci: Jason Allison (Boston/Kanada), Tony Amonte (Chicago/USA), Donald Audette (Atlanta/Kanada), Bill Guerin (Boston/USA), Brett Hull (Dallas/USA), Luc Robitaille (LA/Kanada)

tréneri: Joel Quenneville (St. Louis), Bob Hartley (Colorado)

Súvisiace články