Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

NHL: Českí obrancovia z NHL Modrý a Klouček pod skalpel

TASR|18. máj 2001 o 13:23

New York 18. mája (TASR)- Český hokejový obranca klubu NHL Los Angeles Kings Jaroslav Modrý podstúpil operáciu zraneného brušného svalstva a podobný osud očakáva i jeho krajana obrancu New York Rangers Tomáša Kloučeka, ktorý sa podrobí operácii väzov v

ľavom kolene.

Spoluhráč Slováka Ľubomíra Višňovského v obrannej dvojici Kings Jaroslav Modrý sa vo štvrtok podrobil operácii malého brušného svalu po náročnej sezóne, v ktorej to kalifornský klub s trojicou Slovákov dotiahol až do semifinále Západnej konferencie. Predstavitelia Los Angeles veria v rýchle a úplné uzdravenie 30-ročného Čecha, ktorý v 63 zápasoch základnej časti strelil 4 góly a pridal 19 asistencií.

Čech Tomáš Klouček, spoluhráč ďalšieho Slováka v obrane newyorských Rangers Petra Smreka, sa dnes podrobí operácii predného krížového väzu v ľavom kolene. Jeho zranenie je vážnejšie ako u Jaroslava Modrého a špecialisti naordinujú Kloučkovi po rekonštrukčnej operácii šesťmesačný rehabilitačný proces. Klouček za Rangers odohral v sezóne 43 stretnutí, v ktorých raz skóroval a štyrikrát na gól prihrával.

Súvisiace články