Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

NHL: Čechov povedie k obhajobe zlata na ZOH v úlohe kapitána Jaromír Jágr

TASR|22. nov 2001 o 18:46

Praha 22. novembra (TASR) - Útočník Washingtonu Capitals Jaromír Jágr súhlasil s návrhom trénera českého olympijského výberu Josefa Augustu a povedie ...

Praha 22. novembra (TASR) - Útočník Washingtonu Capitals Jaromír Jágr súhlasil s návrhom trénera českého olympijského výberu Josefa Augustu a povedie Čechov na ZOH 2002 v Salt Lake City k obhajobe zlata v úlohe kapitána mužstva.

"Súhlasil a už sa na to, ako si zahrá na olympiáde, veľmi teší," povedal o päťnásobnom držiteľovi trofeje Artha Rossa pre najproduktívnejšieho hráča Josef Augusta, ktorý je momentálne na inšpekčnej ceste v zámorí. S Jágrom sa rozprával o tejto téme po zápase Capitals s Tampou. V Nagane mal kapitánske céčko na drese Vladimír Růžička, v Salt Lake City ho mal mať strelec "zlatého" gólu zo ZOH 1998 Petr Svoboda. Ten však v decembri minulého roku utrpel v zápase NHL ťažký otras mozgu a jeho účasť na ZOH je otázna, až nepravdepodobná. "Boli sme dohovorení, že funkciu kapitána bude vykonávať Petr Svoboda. Pre prípad, že by nemohol na olympiáde hrať, bol v zálohe pripravený Jágr," vysvetlil Augusta.

Súvisiace články