Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Capitals ohlásili stratu 20 miliónov, najmä vďaka rastúcim platom hráčov

TASR|16. máj 2001 o 10:21

Washington 16. mája (TASR) - Navzdory deviatim vypredaným zápasom a rapídnemu nárastu diváckeho záujmu o zápasy NHL v hlavnom meste, majiteľ Washingtonu Capitals počíta tento rok so stratou ...

Washington 16. mája (TASR) - Navzdory deviatim vypredaným zápasom a rapídnemu nárastu diváckeho záujmu o zápasy NHL v hlavnom meste, majiteľ Washingtonu Capitals počíta tento rok so stratou 20 miliónov dolárov, čo je približne o 5 miliónov viac ako v uplynulej sezóne.

Najviac sa na úbytku z klubových pokladníc a nielen u hokejových tímov, podieľajú finančné ohodnotenia drahých hráčov. Konkrétne u Capitals predstavujú platy až 80 percent z celkového rozpočtu 48 miliónov dolárov, čo je spomedzi všetkých washingtonských športových veľkoklubov najviac, pričom napríklad basketbalový klub NBA Washington Wizards utratí na platy 63 percent. Najviac odčerpávajú z rozpočtu platy hráčov ako sú Chris Simon, Sergej Gončar, Steve Konowalchuk a samozrejme i slovenský kanonier Peter Bondra. V celej NHL sa tak Capitals dostali s útratami na platy na 10. miesto.

Hokejový klub zvýšil ohodnotenia hráčov oproti minulému roku o 9 miliónov, no na výraznejšom úspechu sa to neprejavilo. Rovnako ako vlani vypadli v 1. kole play off s Pittsburghom. "Stratili sme viac ako sme plánovali. Keby sme prešli aspoň do druhého kola, bol by som šťastnejší," povedal Leonsis, ktorý je však spokojný s inými ukazovateľmi. Za posledné dva roky vzrástol predaj celosezónnych vstupeniek z 3000 na 11.000, zvýšili sa televízne príjmy a celková návštevnosť stúpla o 7,3 percenta.

"Straty mi nerobia starosti. Ideme dobrou cestou, skonštatoval Leonsis.

Súvisiace články