Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Bude Demitra nosiť po návrate ochranný kryt?

TASR|2. jan 2001 o 16:33

St. Louis 2. januára (TASR)- Slovenský hokejista v službách hokejového tímu NHL St. Louis Blues Pavol Demitra sa vo víťaznom zápase s Phoenixom (2:1) zranil, keď ho jeho krajan Radoslav Suchý neúmyselne pri vyhadzovaní puku z obrannej tretiny trafil do ok

a.

Slovákovi, ktorý hral v posledných zápasoch vo výbornej forme, museli hneď zašiť roztrhnutú miesto v kútiku oka pri vývode slzných kanálikov, a niekoľko stehov si vyžiadalo i poranenie na nose, kam sa mu puk tiež odrazil. V poranenom oku sa začala kumulovať krv a lekári ju museli odstraňovať. Demitru ihneď po zranení, keď oko začalo nebezpečne puchnúť, transportovali do nemocnice Barnes - Jewish Hospital, kde slovenský hokejista strávil noc. V nemocnici sa k ošetrujúcim lekárom pridal i špecialista dr. Kamenetzky, ktorý zápas sledoval v televízii. Lekári sa obávali poškodenia sietnice pravého oka, no nemohli sa k jej preskúmaniu dostať pre pretrvávajúce zaplnenie očnej dutiny krvou.

Generálny manažér Blues Larry Pleau povedal: "Teraz nás ani príliš nezaujíma časový horizont návratu Pavla do hry. Dúfame len, že Pavol bude v poriadku."

Pavol Demitra nemal pri zranení na prilbe ochranný kryt, ktorý v mužstve nenosí mnoho hráčov. "Nosenie krytu je individuálne rozhodnutie každého hráča. Dúfam, že ak sa Pavol vráti do hry, už ho bude využívať," povedal kouč Joel Quenneville. Pleau by bol najradšej, keby všetci hráči boli chránení krytom na prilbách. "Ak by som bol teraz hráčom, iste by som ho nosil," povedal Pleau.

Na miesto zraneného Demitru, ktorý bude pauzovať tri až štyri týždne, povolal klub ďaľšieho slovenského hokejistu Ladislava Nagya.

Súvisiace články