Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Bondra strelil 34. gól do bránky Tampy, nováčik Cisár žiaril proti Atlante

TASR|24. jan 2001 o 11:25

New York 24. januára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala šiestimi stretnutiami a v každom sa predstavil aspoň jeden z desiatich Slovákov, ktorí nazbierali sedem bodov za štyri góly a tri asistencie. Tretíkrát sa trafil do čierneho Ladislav Nagy, ôsmykrát Ma

rián Cisár, deviaty gól strelil Richard Zedník a Peter Bondra sa tešil z presnej strely už 24-krát.

V súboji tímov, ktorým chýbajú viaceré zranené opory, sa v Montreale presadil St. Louis. Jedným zo strojcov víťazstva 5:2 bol i slovenský center Ladislav Nagy, ktorý strelil tretí gól v sezóne a pridal asistenciu pri víťaznom góle Daniela Corsa. St. Louis bez Pavla Demitru, Michala Handzuša, Ľuboša Bartečka a brankára Brenta Johnsona zvíťazili v Montreale naposledy v januári 1997. "Corso, Nagy a Hecht sú mladí hráči, ktorí dostali príležitosť hrať v NHL. O Hechtovi už ľudia počuli, ale o Corsovi a Nagyovi zatiaľ veľmi málo. Tento útok bol jednoducho skvelý. Sú veľmi produktívni, pričom Nagy hrá najlepší hokej, odkedy som sem prišiel," povedal tréner Joel Quenneville.

Peter Bondra nastúpil vo svojej kariére proti Tampe po 36. raz a 34-krát prekonal brankára tímu bleskov. V záverečnej časti hry strelil víťazný gól (5:2), keď pohotovo zužitkoval vyhraté vhadzovanie Halperna v útočnom pásme a teč Konowalchuka. "Len čo sa puk ku mne dokotúľal, vypálil som ho priamo na bránku. Bolo to trochu šťastie, že prešiel za Weekesov chrbát," vyhlásil po stretnutí Bondra, ktorého tím privodil Lightning už siedmu prehru za sebou. Víťazné buly (Oatesa) na gól premenil aj Richard Zedník po kombinácii Christiča a Zettlera už v úvodnej tretine.

Nováčik v drese Nashvillu Marián Cisár sa stáva ústrednou postavou ofenzívy dravcov. Už v úvodných sekundách strelil svoj 8. gól sezóny, keď v rohu útočného pásma prevzal prihrávku od Archipova, na ceste k bránke sa "pohral" s Chrisom Tamerom a strelou zápästím prestrelil Damiana Rhodesa pomedzi betóny. "Séria troch víťazných zápasov nám dodáva veľkú sebadôveru. Dúfam, že vo víťaznom rytme budeme pokračovať aj proti Detroitu.," vyhlásil Cisár. Jeho spoluhráč z obrany Predators Richard Lintner opäť dostal dôveru trénera Trotza a zapísal si dva plusové body. Domáci síce zvíťazili už v treťom stretnutí vo vlastnej hale v poradí, no o víťazstvo takmer prišli, keď 2,1 s pred koncom za stavu 4:3 kapituloval Mike Dunham. Videozáznam však usvedčil Yvesa Saraulta, že puk do bránky domácich poslal rukou.

Výborný zápas odohral v Calgary (4:2) obranca Phoenixu Radoslav Suchý. Po jeho asistencii a Wilsonovej strele inkasoval brankár Vernon už štvrtýkrát a nechal sa vystriedať. Suchý okrem toho zaznamenal aj dva plusové body. Coyotes ťahajú v tomto ročníku rekordnú šnúru piatich víťazstiev.

Ottawskí senátori neodchádzali z Nassau Coliseum bez bodového zápisu už desať po sebe idúcich stretnutí, od januára 1996. Nešportovým správaním im k víťazstvu 3:2 "pomohol" i obranca Islanders Zdeno Chára, ktorého vylúčenie v prvej tretine korunovali hostia gólom na 2:1. Slovenský "obor" stihol zohriať trestnú lavicu v závere úvodnej časti ešte raz za držanie. Útočník Ottawy Marián Hossa sa bodovo nepresadil a pripísal si jeden plusový bod. V úvodnom vystúpení v tomto ročníku NHL odohral 23-ročný Ivan Čiernik takmer 8 minút a na bránku domácich vyslal dve strely.

Nedarilo sa Miroslavovi Šatanovi (dva mínusové body) v Buffale, ktoré doma podľahlo 1:2 nováčikovi z Columbusu.

BUFFALO - COLUMBUS 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Nováčik zvíťazil na súperovom ľade až pri šiestom pokuse, na čom sa oboma gólmi podieľal útočník Serge Aubin, ktorý sa s 12 gólmi dostal na druhé miesto medzi nováčikmi za Brada Richardsa z Tampy. Vysoký štandard z posledných piatich stretnutí si drží brankár Columbusu Ron Tugnutt s priemerom 1,59 gólu na zápas. Prekonať sa ho nepodarilo ani Miroslavovi Šatanovi, ktorý si pripísal dva mínusové bodmi.

Góly: 25. Rasmussen (Ray) - 26. Aubin (Výborný, Adams), 37. Aubin (Gardiner). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:18. Brankári: Hašek - Tugnutt. Rozhodcovia: Hache, Stewart - 17.803 divákov.

MONTREAL - ST. LOUIS 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

V súboji tímov, ktorým chýbajú viaceré zranené opory, sa presadili Blues. Jedným zo strojcov víťazstva bol i slovenský center Ladislav Nagy, ktorý strelil tretí gól v sezóne a pridal asistenciu pri víťaznom góle Daniela Corsa. St. Louis bez Pavla Demitru, Michala Handzuša, Ľuboša Bartečka a brankára Brenta Johnsona zvíťazili v Montreale naposledy v januári 1997. "Corso, Nagy a Hecht sú mladí hráči, ktorí dostali príležitosť hrať v NHL. O Hechtovi už ľudia počuli, ale o Corsovi a Nagyovi zatiaľ veľmi málo. Tento útok bol jednoducho skvelý. Sú veľmi produktívni, pričom Nagy hrá najlepší hokej, odkedy som sem prišiel," povedal tréner Joel Quenneville.

Góly: 8. Kilger (Poulin, Darby), 36. Campbell (Brisebois, Petrov) - 2. Hecht (MacInnis, Young), 12. NAGY (Hecht, Chebaturkin), 18. Corso (NAGY), 39. Turgeon (Chavanov), 42. Young (Drake). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:29. Brankári: Garon - Turek. Rozhodcovia: Fraser, Roberts - 19.609 divákov.

NY ISLANDERS - OTTAWA 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Ottawskí senátori neodchádzali z Nassau Coliseum bez bodového zápisu už desať po sebe idúcich stretnutí, od januára 1996. Nešportovým správaním im k tomu pomohol i obranca Islanders Zdeno Chára, ktorého vylúčenie v prvej tretine korunovali hostia gólom na 2:1. Slovenský "obor" stihol zohriať trestnú lavicu v závere úvodnej časti ešte raz za držanie. Útočník Ottawy Marián Hossa sa bodovo nepresadil a pripísal si jeden plusový bod. V úvodnom vystúpení v NHL odohral 23-ročný Ivan Čiernik takmer 8 minút a na bránku domácich vyslal dve strely.

Góly: 16. Lapointe (Muckalt, Scatchard), 23. Parrish (Galley, Brimanis) - 8. Jašin (McEachern, Dackell), 19. McEachern (Alfredsson, Redden), 40. Havlát (Bonk, York). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:38. Brankári: Vanbiesbrouck - Lalime. Rozhodcovia: Gregson, Martell - 10.893 divákov.

CALGARY - PHOENIX 2:4 (1:4, 1:0, 0:0)

Výborný zápas odohral v Kanade obranca Phoenixu Radoslav Suchý. Po jeho asistencii a Wilsonovej strele inkasoval brankár Vernon už štvrtýkrát a nechal sa vystriedať. Suchý okrem toho zaznamenal aj dva plusové body. Coyotes ťahajú v tomto ročníku rekordnú šnúru piatich víťazstiev.

Góly: 6. Housley (Bure, Lowry), 32. Bure (Savard, Albelin) - 1. Numminen (Tkacuk, Roenick), 2. Wilson, 13. Vaananen (Roenick, Doan), 15. Wilson (SUCHÝ). Vylúčení: 1:2 na 2 min, Gauthier (CGY) a Wilson (PHO) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:25. Brankári: Vernon (od 15. Brathwaite) - Burke. Rozhodcovia: Marouelli, Shick - 16.127 divákov.

NASHVILLE - ATLANTA 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Nováčik v drese Nashvillu Marián Cisár sa stáva ústrednou postavou ofenzívy dravcov. Už v úvodných sekundách strelil svoj 8. gól sezóny, keď v rohu útočného pásma prevzal prihrávku od Archipova, na ceste k bránke sa "pohral" s Chrisom Tamerom a strelou zápästím prestrelil Damiana Rhodesa pomedzi betóny. "Séria troch víťazných zápasov nám dodáva veľkú sebadôveru. Dúfam, že vo víťaznom rytme budeme pokračovať aj proti Detroitu.," vyhlásil Cisár. Jeho spoluhráč z obrany Predators Richard Lintner opäť dostal dôveru trénera Trotza a zapísal si dva plusové body. Domáci síce zvíťazili už v treťom stretnutí vo vlastnej hale v poradí, no o víťazstvo takmer prišli, keď 2,1 s pred koncom za stavu 4:3 kapituloval Mike Dunham. Videozáznam však usvedčil Yvesa Saraulta, že puk do bránky domácich poslal rukou.

Góly: 2. CISÁR (Archipov, Hartnell), 4. Valicevic (Johnson), 13. Berehowsky (CISÁR, Ronning), 24. Skrastins (Fitzgerald, Jačmenev) - 22. Audette (Murphy, Ferraro), 28. Vasiljevs (Odgers, Murphy), 42. Sarault (Ferraro, Audette). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:22. Brankári: Dunham - Rhodes. Rozhodcovia: Auger, Koharski - 15.115 divákov.

TAMPA BAY - WASHINGTON 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Peter Bondra nastúpil vo svojej kariére proti Tampe po 36. raz a 34-krát prekonal brankára tímu bleskov. V záverečnej časti hry strelil víťazný gól, keď pohotovo zužitkoval vyhraté vhadzovanie Halperna v útočnom pásme a teč Konowalchuka. "Len čo sa puk ku mne dokotúľal, vypálil som ho priamo na bránku. Bolo to trochu šťastie, že prešiel za Weekesov chrbát," vyhlásil po stretnutí Bondra, ktorého tím privodil Lightning už siedmu prehru za sebou. Víťazné buly (Oatesa) na gól premenil aj Richard Zedník po kombinácii Christiča a Zettlera už v úvodnej tretine.

Góly: 6. Ekman (Johnson, Kubina), 23. St. Louis (Holzinger, Modin) - 3. Witt (Whitfield), 14. ZEDNÍK (Zettler, Christič), 54. BONDRA (Konowalchuk, Halpern), 57. Simon (Nikolišin), 59. Halpern (Simon). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:33. Brankári: Weekes - Kölzig. Rozhodcovia: Joannette, McCreary - 11.854 divákov.

Súvisiace články