Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Bondra proti Montrealu s dvoma gólmi a jednou asistenciou

TASR|20. okt 2001 o 10:58

New York 20. októbra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na sobotu na programe štyri zápasy, v ktorých diváci videli deväť slovenských hokejistov.

Do štatistík sa najvýraznejšie zapísal útočník Washingtonu Peter Bondra, ktorý sa dvoma gólmi a asistenciou podieľal na víťazstve Capitals nad Montrealom 4:1. Caps nastúpili už aj s českým útočníkom Jaromírom Jágrom, ktorý vynechal tri zápasy pre zranenie kolena a hneď pri svojom návrate sa prezentoval gólom. Bondra strelil oba góly v početnej prevahe a Canadiens tak po prvý raz v tejto sezóne inkasovali pri svojom oslabení a Capitals si aj zásluhou Bondru udržali v premieňaní presiloviek prvú priečku v NHL. Oba góly slovenského kanoniera padli po spolupráci s Adamom Oatesom, ktorý vyhral buly v obrannom pásme Montrealu a Bondra oba razy strelou bez prípravy prekonal brankára Theodora. Richard Zedník v drese Montrealu sa do štatistiky zapísal iba vylúčením v druhej tretine.

Bodovo sa darilo aj slovenskému obrancovi NY Rangers Petrovi Smrekovi. Jeho asistencia na góle Petra Nedvěda pomohla jazdcom k víťazstvu nad Atlantou 4:3. Smrekov spoluhráč Zdeno Cíger nebodoval a pripísal si iba jeden mínusový bod a dve strely. Rangers vyhrali tretí zápas za sebou. Ľavý krídelník Atlanty Dan Heatly zaznamenal v tretej tretine svoj prvý gól v NHL. Ľuboš Bartečko v drese Thrashers nedostal príležitosť.

V stretnutí proti Minnesote si jednu asistenciu pripísal útočník St. Louis Pavol Demitra. Blues ja zásluhou dvoch gólov a jednej asistencie Douga Weighta zvíťazili 3:2 po predĺžení. Dvojica Slovákov hrajúcich za Wild Marián Gáborík a Ľubomír Sekeráš sa bodovo nepresadila, Sekeráš zaznamenal dve trestné minúty, Gáborík jednu strelu a jeden mínusový bod.

Body do kanadského bodovania si nepripísal ani Miroslav Šatan, ktorého Buffalo podľahlo doma Columbusu 1:3. Blue Jackets vyhrali prvý zápas v sezóne a hrdinom sa stal bývalý hráč Buffala Geoff Sanderson, ktorý v 52. minúte prekonal brankára Martina Birona a zabezpečil hosťom vedenie 2:1.

BUFFALO - COLUMBUS 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Body do kanadského bodovania si nepripísal ani Miroslav Šatan, ktorého Buffalo podľahlo doma Columbusu. Blue Jackets vyhrali prvý zápas v sezóne a hrdinom sa stal bývalý hráč Buffala Geoff Sanderson, ktorý v 52. minúte prekonal brankára Martina Birona a zabezpečil hosťom vedenie 2:1.

Góly: 43. Afinogenov (McKee, Brown) - 14. Aubin (Marshall, Sillinger), 52. Sanderson (Grand-Pierre, Odelein), 60. Wright (Aubin, Klesla). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:17. Brankári: Biron - Tugnutt. Rozhodcovia: McGeough, Rooney - 18.690 divákov.

WASHINGTON - MONTREAL 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Do štatistík sa najvýraznejšie zapísal útočník Washingtonu Peter Bondra, ktorý si pripísal dva gólmy a asistenciu. Caps nastúpili už aj s českým útočníkom Jaromírom Jágrom, ktorý vynechal tri zápasy pre zranenie kolena a hneď pri svojom návrate sa prezentoval gólom. Bondra strelil oba góly v početnej prevahe a Canadiens tak po prvý raz v tejto sezóne inkasovali pre svojom oslabení a Capitals si aj zásluhou Bondru udržali v premieňaní presiloviek prvú priečku v NHL. Oba góly slovenského kanoniera padli po vyhratom buly Adama Oatesa v obrannom pásme Canadiens a Bondra oba razy strelou bez prípravy prekonal brankára Theodora. Richard Zedník v drese Montrealu sa do štatistiky zapísal iba vylúčením v druhej tretine.

Góly: 22. BONDRA (Oates), 22. Jágr (Reekie), 27. Linden (BONDRA, Gončar), 33. BONDRA (Gončar, Ferraro) - 10. Brisebois (Brunet, Dackell). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:29. Brankári: Kölzig - Theodore (od 41. Hackett). Rozhodcovia: Kimmerly, Kowal - 18.222 divákov.

ATLANTA - NEW YORK 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Bodovo sa darilo aj slovenskému obrancovi NY Rangers Petrovi Smrekovi. Svojou asistenciou sa podieľal na góle Petra Nedvěda v záverečnej tretine. Smrekov spoluhráč Zdeno Cíger nebodoval a pripísal si iba jeden mínusový bod a dve strely. Rangers vyhrali tretí zápas za sebou. Ľavý krídelník Atlanty Dan Heatly zanamenal v tretej tretine svoj prvý gól v NHL. Ľuboš Bartečko v drese Thrashers nedostal príležitosť.

Góly: 11. Kovalčuk (Tjärnqvist), 28. Ferraro (Pothier, Kallio), 52. Heatley - 17. Messier (McCarthy, Berard), 33. Lindros (Karpa), 43. Nedvěd (SMREK), 47. York (Fleury, Malachov). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:43. Brankári: Rhodes - Blackburn. Rozhodcovia: Joanette, OďHalloran - 14.011 divákov.

MINNESOTA - ST. LOUIS 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

V stretnutí proti Minnesote si jednu asistenciu pripísal útočník St. Louis Pavol Demitra. Hrdinom stretnutia bol jeho spoluhráč Doug Weight s dvoma gólmi a jednou asistenciou. Dvojica Slovákov hrajúcich za Wild Marián Gáborík a Ľubomír Sekeráš sa bodovo nepresadila, Sekeráš zaznamenal dve trestné minúty, Gáborík jednu strelu a jeden mínusový bod.

Góly: 38. Žoltoks (Dowd, Brunette), 53. Gavey (Krivokrasov, Žoltoks) - 15. Weight (Pronger, MacInnis), 43. Weight (DEMITRA, MacInnis), 61. Tkachuk (Weight, MacInnis). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 16:34. Brankári: Fernandez - Brathwaite. Rozhodcovia: Koharski, Warren - 18.568 divákov.