Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Bondra prekonal 20 gólovú hranicu, Messier tretím hráčom s 1800 bodmi

TASR|16. dec 2001 o 12:52

New York 16. novembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala cez víkend deväťnástimi zápasmi, v ktorých sa predstavilo 19 Slovákov.

Už 11. sezónu po sebe sa v noci na nedeľu dostal cez 20 gólovú hranicu Peter Bondra, ktorý do bránky Atlanty strelil dva góly. Richard Zedník zaznamenal svoj 8. presný zásah v sezóne. Po bode za asistenciu si pripísali Michal Handzuš a Pavol Demitra. Veterán Mark Messier získal 1800. bod v NHL, čo zatiaľ dosiahli len Wayne Gretzky (2857) a Gordie Howe (1850). O deň skôr Marián Gáborík (1+1) a Ľubomír Sekeráš (0+2) sa pričinili o víťazstvo Minnesoty, Miroslav Šatan z Buffala asistoval pri rozhodujúcom góle v predĺžení a Róbert Švehla zaznamenal jednu asistenciu vo víťaznom stretnutí Floridy s New Jersey.

Na 600. zápas v NHL nebude Darius Kasparaitis z Pittsburghu spomínať v najlepšom aj vďaka Mariánovi Gáboríkovi, ktorý gólom a asistenciou pomohol prerušiť najhoršiu sériu prehier v sezóne Wild (2:5). Svoj 14. gól v ročníku a víťazný gól zápasu trenčiansky mladík strelil v záverečnej tretine, keď prešiel cez dvojicu českých obrancov Michala Rozsívala a Josefa Melichara a na dvakrát prekonal aj švédskeho brankára Hedberga. Gáborík zaznamenal už 10. viacbodový zápas vo svojej krátkej kariére v NHL. Jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Sekeráš si vylepšil individuálnu štatistiku dvoma asistenciami.

Len druhé víťazstvo (3:2) pre svojho nového trénera Mika Keenena vybojovali hráči Floridy, na ľade finalistu uplynulého ročníka z New Jersey však malo cennú príchuť. Pavel Bure dvoma asistenciami zdvihol spoločný bodový súčet s bratom Valerijom na 1001 bodov, čo sa pred nimi v histórii ligy podarilo len 23 súrodeneckým dvojiciam. Róbert Švehla si pripísal piatu asistenciu v sezóne.

V predĺžení stretnutia Buffalo - Carolina (3:2) sa zaskvel vynikajúcou prihrávkou od modrej čiary Alexejovi Žitnikovi, ktorý puk posunul strelcovi víťazného gólu Stu Barnesovi. "Pochvaly by nemali ísť na moje adresu," povedal skromne Barnes po zápase a dodal: "Ako obyčajne nechal som tvoriť Šatana. Na modrej výborne zahral a poslal puk Žitnikovi. Mne už naozaj stačilo doraziť to dnu." Strelecky sa Šatan snažil presadiť šesťkrát, no neúspešne.

Do svojho niekdajšieho pôsobiska v Edmontone sa vrátil Zdeno Cíger v drese nového klubu z Tampy Bay (2:1). Martinský rodák bol s troma strelami po Švédovi Fredrikovi Modinovi druhým najktívnejším strelcom hostí, no jeho premiéra v službách Lightning sa skončila iba jedným mínusovým bodom za účasť na ľade pri vyrovnávajúcom góle Horcoffa. Blesky už v šiestom z posledných ôsmich zápasov neskórovali viackrát ako raz.

Hneď v prvom zápase po zranení Dallas - Calgary (3:4) sa brankár hostí Roman Turek vyznamenal proti svojmu bývalému zamestnávateľovi z Dallasu 25 úspešnými zákrokmi a priviedol svoj tím k tesnému víťazstvu. Ronald Petrovický za hostí odohral necelých sedem minút a zaznamenal len tri bodyčeky.

"Železný muž" NHL Tony Amonte zo Chicaga, ktorý má zo všetkých aktívnych hokejistov v lige odohratých najviac zápasov v nepretržitom slede sa postaral aj o víťazstvo nad Atlantou (3:1). Domáci zostávajú v súťaži tímom s najmenším počom víťazstiev (6). Thrashers pred stretnutím na súpisku dopísali Jaroslava Špačeka, no už v 2. tretine sa český obranca zranil a do zápasu sa nevrátil. Slovenský útočník Ľuboš Bartečko si odniesol iba jednu mínusku.

Center Dallasu Pierre Turgeon zaznamenal svoju 700. asistenciu v NHL. K významnému míľniku 400 gólov v NHL sa priblížil Mike Modano, ktorý strelil svoj 398. gól. Modano má šancu stať sa len štvrtým americkým rodákom, ktorý sa dostal na túto hranicu. Jeden z dvoch zásahov domácich pripravil Michal Handzuš, keď krížnym pasom našiel Maya a pripísal si 15. asistenciu v sezóne. Ďalší Slovák Radoslav Suchý mal dve mínusky, Ladislav Nagy odohral len necelé štyri minúty a do štatistík sa nezapísal.

Len deväť zásahov stačilo Brentovi Johnsonovi aby vychytal druhú nulu v sezóne. Po zranení sa do bránky Calgary vrátil Roman Turek, ale s výkonom tímu proti svojím bývalým spoluhráčom nebol spokojný: "Bol to náš najhorší zápas v sezóne. Všetko to však začalo u mňa, pretože som dostal štyri góly." Pavol Demitra prihral na dôležitý druhý gól, keď spoza bránky našiel hokejku Keitha Tkachuka. Za hostí sa predstavil Ronald Petrovický, ktorý si na trestnej lavici odsedel dve minúty za sekanie.

V kanadskom derby rozstrieľali javorové listy Montreal, keď na hosťujúcu bránku vyslali sezónne maximum 48 striel. Toronto predĺžilo víťaznú sériu na päť zápasov. Hosťujúci Richard Zedník strelil svoj 8. gól a navyše mu na konto pribudol jeden plusový bod. Históriu Toronta v počte trestných minút prepísal bitkár Tie Domi, ktorý si to rozdal so Simpsonom a s 1672 trestými minútami predbehol v klubových štatistikách Dava "Tigra" Williamsa.

Kapitán jazdcov Mark Messier zaznamenal 1800. bod v NHL, keď po Samuelssonovej prihrávke prekonal Fína Miku Noronena. Stal sa tak tretím hráčom histórie, ktorý sa dostal na túto hranicu. Na čele je stále neohrozene Wayne Gretzky (2857) a pred Messierom už je len Gordie Howe (1850). "Znamená to pre mňa veľa, však predo mnou to dokázali len dvaja hráči," povedal 14-násobný účastník All Star zápasu NHL a dvojnásobný držiteľ Hartovej trofeje. Miroslav Šatan mal dva mínusové body a v závere pri vylúčení Matthewa Barnabyho, ktorý do Rangers prišiel výmenou za Zdena Cígera, spálil veľkú šancu na vyrovnanie. Posledný gól z hokejky Jeffa Tomsa padol do prázdnej bránky.

Florida prvýkrát v sezóne vyhrala dva zápasy po sebe na ľade súperov, pre ich trénera Mika Keenana to bolo už 542. víťazstvo v základnej časti, čím sa v historických tabuľkách dostal na štvrté miesto po bok Billyho Reaya. Pavel Bure dvoma asistenciami a gólom do prázdnej bránky dosiahol v NHL už 700 bodov. Zápas poznačený mnohými šarvátkami však rozhodol výnimočný výkon gólmana Luonga. Slovák Róbert Švehla zaznamenal dve plusky a odsedel si 2 trestné minúty za hrubosť.

Slovensko - český tandem Peter Bondra a Jaromír Jágr proti trápiacej sa Atlante exceloval, obaja sa presadili dvoma úspešnými zásahmi. Na dvadsiaty gól sezóny prihral Bondrovi Christič, ktorý poslal puk do skrumáže pred brankára Hniličku. "Na takýto zápas sme už istý čas čakali. Dúfam, že je to začiatok zlepšených výkonov a môžeme ho považovať za odrazový mostík. Vedeli sme, že súper hral aj včera, preto sme šliapli na pedál a v tretej tretine sme ich zničili," povedal slovenský kanonier, ktorý už 11 sezón po sebe pokoril 20 gólovú hranicu v NHL. Hosťujúci Ľuboš Bartečko odohral takmer 14 minút a mal jednu mínusku.

piatok:

NEW JERSEY - FLORIDA 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Len druhé víťazstvo pre svojho nového trénera Mika Keenena vybojovali hráči Floridy, na ľade finalistu uplynulého ročníka však malo cennú príchuť. Pavel Bure dvoma asistenciami zdvihol spoločný bodový súčet s bratom Valerijom na 1001 bodov, čo sa pred nimi v histórii ligy podarilo len 23 súrodeneckým dvojiciam. Róbert Švehla si pripísal piatu asistenciu v sezóne.

Góly: 48. Gomez (Sýkora, Arnott), 52. Eliáš (Holík, Rafalski) - 17. Hagman (P. Bure), 32. Nilson (P. Bure, ŠVEHLA), 43. Novoselcev (Adams). Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:22. Brankári: Damphousse - Kidd. Rozhodcovia: Heyer, Marouelli - 14.211 divákov.

BUFFALO - CAROLINA 3:2 (1:1, 1:0, 0:1)

V predĺžení stretnutia sa zaskvel vynikajúcou prihrávkou od modrej čiary Alexejovi Žitnikovi, ktorý puk posunul strelcovi víťazného gólu Stu Barnesovi. "Pochvaly by nemali ísť na moje adresu," povedal skromne Barnes po zápase a dodal: "Ako obyčajne nechal som tvoriť Šatana. Na modrej výborne zahral a poslal puk Žitnikovi. Mne už naozaj stačilo doraziť to dnu." Strelecky sa Šatan snažil presadiť šesťkrát, no neúspešne.

Góly: 7. Afinogenov (Kozlov), 26. Afinogenov (Connolly, Kozlov), 61. Barnes (Žitnik, ŠATAN) - 17. Cole, 54. Vašíček (Gelinas, Willis). Vylúčení: 3:4 na 2 min, Ray (BUF) a Langdon (CAR) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:24. Brankári: Noronen - Barrasso. Rozhodcovia: Koharski, Sutherland - 15.787 divákov.

ATLANTA - CHICAGO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

"Železný muž" NHL Tony Amonte, ktorý má zo všetkých aktívnych hokejistov v lige odohratých najviac zápasov v nepretržitom slede sa postaral aj o víťazstvo nad Atlantou. Domáci zostávajú v súťaži tímom s najmenším počom víťazstiev (6). Thrashers pred stretnutím na súpisku dopísali Jaroslava Špačeka, no už v 2. tretine sa český obranca zranil a do zápasu sa nevrátil. Slovenský útočník Ľuboš Bartečko si odniesol iba jednu mínusku.

Góly: 29. Hrkac (Tremblay, Kovaľčuk) - 8. Žamnov (Amonte, Calder), 6. Mironov (Žamnov, Amonte), 54. Amonte (Žamnov, Calder). Vylúčení: 2:6 na 2 min, Hordichuk (ATL) a Probert (CHIC) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:31. Brankári: Hnilička - Thibault. Rozhodcovia: Faucette, OďHalloran - 14.049 divákov.

DALLAS - CALGARY 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Hneď v prvom zápase po zranení sa brankár Calgary Roman Turek vyznamenal proti svojmu bývalému zamestnávateľovi z Dallasu 25 úspešnými zákrokmi a priviedol svoj tím k tesnému víťazstvu. Ronald Petrovický za hostí odohral necelých sedem minút a zaznamenal len tri bodyčeky.

Góly: 5. Verbeek (Nieuwendyk, Gainey), 10. Brunet (Langenbrunner), 60. Modano - 11. Clark (Kravčuk, Lydman), 31. McAmmond (Niedermayer), 33. Savard (Boughner), 57. Niedermayer (McAmmond). Vylúčení: 7:6 na 2 min, DiMaio (DAL) a Boughner (CAL) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 28:17. Brankári: Belfour - Turek. Rozhodcovia: Peel, Van Massenhoven - 18.532 divákov.

COLORADO - SAN JOSE 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Legendárny brankár Colorada Patrick Roy zostal naďalej vzdialený dve víťazstvá od 500. triumfu v NHL. V súboji obhajcu Stanley Cupu so San Jose Roya zatienil aktuálny džiteľ Calder Trophy pre najúspešnejšieho nováčika NHL Jevgenij Nabokov. Kazašský brankár s túžbou reprezentovať na ZOH Rusko vychytal 11. zápas s čistým kontom v kariére a vytvoril tak nový rekord kalifornského klubu.

Góly: 10. Thornton (Marchment, Sundström), 12. Sturm (Selänne, Damphousse), 38. Ricci (Sundström). Vylúčení: 6:8 na 2 min, Larsen (COL) a Bradley (SJ) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 38:16. Brankári: Roy - Nabokov. Rozhodcovia: LaRue, Pollock - 17.008 divákov.

ANAHEIM - COLUMBUS 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Tyler Wright bol pri všetkých troch góloch hostí, ktorí víťazstvom na predmestí LA pretrhli šnúru šiestich prehratých zápasov na súperových klziskách. Domáci Mighty Ducks v doterajšom priebehu ročníka zatiaľ zvíťazili len dvakrát, pokiaľ zostala ich najväčšia osobnosť Paul Kariya bez bodu.

Góly: 36. Carney (Chounaird, Lambert), 39. Cullen (Trnka) - 11. Wright (Nielsen), 20. Timander (Whitney, Wright), 30. Whitney (Knutsen, Wright). Vylúčení: 5:7 na 2 min, LeClerc (ANA) a Heward (CBS) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:20. Brankári: Shields - Denis. Rozhodcovia: Kowal, Leggo - 9629 divákov.

EDMONTON - TAMPA BAY 2:1 (0:0, 0:1, 0:2)

Do svojho niekdajšieho pôsobiska v Edmontone sa vrátil Zdeno Cíger v drese nového klubu z Tampy Bay. Martinský rodák bol s troma strelami po Švédovi Fredrikovi Modinovi druhým najktívnejším strelcom hostí, no jeho premiéra v službách Lightning sa skončila iba jedným mínusovým bodom za účasť na ľade pri vyrovnávajúcom góle Horcoffa. Blesky už v šiestom z posledných ôsmich zápasov neskórovali viackrát ako raz.

Góly: 44. Horcoff (Laraque, Staios), 53. Green (Horcoff) - 34. Keefe (Ylönen). Vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:23. Brankári: Markkanen - Chabibulin. Rozhodcovia: McGeough, Warren - 16.272 divákov.

PITTSBURGH - MINNESOTA 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Na 600. zápas v NHL nebude Darius Kasparaitis spomínať v najlepšom aj vďaka Mariánovi Gáboríkovi, ktorý gólom a asistenciou pomohol prerušiť najhoršiu sériu prehier v sezóne Wild. Svoj 14. gól v ročníku a víťazný gól zápasu trenčiansky mladík strelil v záverečnej tretine, keď prešiel cez dvojicu českých obrancov Michala Rozsívala a Josefa Melichara a na dvakrát prekonal aj švédskeho brankára Hedberga. Gáborík zaznamenal už 10. viacbodový zápas vo svojej krátkej kariére v NHL. Jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Sekeráš si vylepšil individuálnu štatistiku dvoma asistenciami.

Góly: 39. Lang (Beech, Hrdina), 55. Hrdina (Beech, Lang) - 8. Žoltoks (GÁBORÍK, Laaksonen), 12. Žoltoks (Park, SEKERÁŠ), 46. GÁBORÍK (Kuba, Walz), 56. Dupuis (Sutton, SEKERÁŠ), 60. Walz. Vylúčení: 5:6 na 2 min, Tibbetts (PIT) a SUTTON (MIN) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 41:21. Brankári: Hedberg - Fernandez. Rozhodcovia: Devorski, Furlatt - 13.378 divákov.

sobota:

PHOENIX - DALLAS 2:6 (0:4, 2:1, 0:1)

Góly: 30. Briere, 34. May (HANDZUŠ, Markov) - 12. Kamenskij (Turgeon, Verbeek), 13. Lehtinen (Hatcher, Matvichuk), 15. Kamenskij (Verbeek, Turgeon), 18. Modano (Zubov), 28. Zubov (Ručinský, Modano), 46. Ručinský (DiMaio). Vylúčení: 3:5 na 2 min, May (PHO) a Hatcher (DAL) na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:20. Brankári: DesRochers - Turco. Rozhodcovia: Auger, Pollock - 14.098 divákov.

ST. LOUIS - CALGARY 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Len deväť zásahov stačilo Brentovi Johnsonovi aby vychytal druhú nulu v sezóne. Po zranení sa do bránky Calgary vrátil Roman Turek, ale s výkonom proti svojím bývalým spoluhráčom nebol spokojný: "Bol to náš najhorší zápas v sezóne. Všetko to však začalo u mňa, pretože som dostal štyri góly." Pavol Demitra prihral na dôležitý druhý gól, keď spoza bránky našiel hokejku Keitha Tkachuka. Za hostí sa predstavil Ronald Petrovický, ktorý si na trestnej lavici odsedel dve minúty za sekanie.

Góly: 31. Pronger (Weight, MacInnis), 44. Tkachuk (DEMITRA, Chavanov), 47. Drake (Weight), 57. Tkachuk (Chavanov). Vylúčení: 6:4 na 2 min, Low (STL) a Allison (CAL) na 5 min, Berube (CAL) DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:9. Brankári: Johnson - Turek. Rozhodcovia: Hasenfratz, Watson - 18.810 divákov.

TORONTO - MONTREAL 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

Góly: 9. Juškievič (Corson), 17. Corson (Tucker, Berg), 34. Roberts (Kaberle, Juškievič), 40. Roberts (Mogiľnyj), 45. Tucker (Corson, Mogiľnyj), 58. Reichel (Green, Roberts) - 8. Gratton (Brisebois), 36. Quintal (Ribeiro, Markov), 46. ZEDNÍK (Van Allen, Markov), 59. Ribeiro (Quintal, Perreault). Vylúčení: 2:4 na 2 min, Domi (TOR) a Simpson (MON) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 48:16. Brankári: Joseph - Theodore (od 41. Hackett). Rozhodcovia: Koharski, Sutherland - 19.364 divákov.

BOSTON - PHILADELPHIA 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Skóre zápasu otvoril svojim piatym gólom v oslabení Brian Rolston. Domáci nastúpili bez najproduktívnejšej dvojice Sergej Samsonov, Bill Guerin a doma prehrali len štvrtý z osemnástich duelov. Jozef Stümpel mal jednu mínusku a dve strely. Po deviatich zápasoch sa do streleckej listiny zapísal John LeClair, čo bolo jeho najdlhšie čakanie na gól v kariére.

Góly: 8. Rolston (McLaren), 52. Sweeney (Rolston, Axelsson) - 15. Recchi (Dopita, Hlaváč), 31. Ranheim (Manderville), 34. Fedotenko (Gagne), 40. Roenick (Gagne, LeClair), 51. LeClair (Recchi). Vylúčení: 4:2 na 2 min, 2x Nazarov, Boynton (BOS) a 2x McAllister, Primeau (PHI) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 34:31. Brankári: Dafoe - Boucher. Rozhodcovia: Fraser, Lee - 16.620 divákov.

NY RANGERS - BUFFALO 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 15. York (McCarthy, Malachov), 31. Fleury (Messier, York), 38. Messier (Samuelsson, Johansson), 60. Toms (Leetch, Samuelsson) - 54. Kozlov (Afinogenov), 57. Afinogenov (Žitnik, Barnes). Vylúčení: 3:6 na 2 min, Barnaby (NYR) 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:35. Brankári: Richter - Noronen (od 56. Biron). Rozhodcovia: Maguire, Marouelli - 18.200 divákov.

OTTAWA - NEW JERSEY 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Brankár diablov Martin Brodeur dosiahol prvý shutout v sezóne (52. v kariére), ktorý zároveň pre neho znamenal 300. ligové víťazstvo. "Nie je dnes výplata? Nemohlo to skončiť lepšie," zažartoval po zápase na ľade senátorov gólman hostí. Ottawské trio Slovákov sa nepresadilo, Ivan Čiernik odohral 6 minút, Zdeno Chára inkasoval dve trestné minúty a Marián Hossa vyskúšal Brodeura piatimi strelami.

Góly: 7. Sýkora, 48. Arnott (Sýkora, Rafalski). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:18. Brankári: Lalime - Brodeur. Rozhodcovia: Kimmerly, McCreary - 17.142 divákov.

NY ISLANDERS - FLORIDA 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Hostia prvýkrát v sezóne vyhrali dva zápasy po sebe na ľade súperov, pre ich trénera Mika Keenana to bolo už 542. víťazstvo v základnej časti, čím sa v historických tabuľkách dostal na štvrté miesto po bok Billyho Reaya. Pavel Bure dvoma asistenciami a gólom do prázdnej bránky dosiahol v NHL už 700 bodov. Zápas poznačený mnohými šarvátkami však rozhodol výnimočný výkon gólmana Luonga. Slovák Róbert Švehla zaznamenal dve plusky a odsedel si 2 trestné minúty za hrubosť.

Góly: 31. Isbister (Aucoin) - 2. Huselius (P.Bure, Hedican), 15. Hagman (Adams, P.Bure), 60. P.Bure (Jokinen). Vylúčení: 4:5 na 2 min, Webb, Scatchard (obaja NYI) a Worrel, Lindsay (FLA) na 5 min, Cairns (NYI) a Tetarenko (FLA) 2x5 min, Hamrlík (NYI) 5+DKZ, Isbister (NYI) 10+DKZ, Ference (FLA) 10+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:20. Brankári: Snow (od 58. do 59. Osgood) - Luongo. Rozhodcovia: Gregson, Zelkin - 13.315 divákov.

NASHVILLE - CHICAGO 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Čech Petr Tenkrát sa prezentoval prvým hetrikom v kariére, ten bol zároveň len tretím v histórii klubu. Tenkrát strelil najrýchlejšie dva góly Nashvillu na domácom ľade, potreboval na to iba 27 sekúnd. Predátori predĺžili klubový rekord v neporazenosti na domácom ľade už na 9 stretnutí. Vladimír Országh vystrelil raz, dosiahol mínusku a inkasoval jeden trest za držanie hokejky.

Góly: 10. Jačmenev (Johnson, Timonen), 15. Johnson (Hartnell, Timonen), 34. Tenkrát (Ronning, Classen), 35. Tenkrát (Delmore, Mowers), 48. Tenkrát (Archipov) - 8. Nylander (Sullivan, Mironov), 55. Bell (Žamnov, Amonte). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 30:33. Brankári: Dunham - Passmore. Rozhodcovia: Furlatt, Van Massenhoven - 15.173 divákov.

LOS ANGELES - COLUMBUS 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Skóre otvoril v oslabení Smolinski a takýto kúsok sa naposledy podaril v marci Žigmundovi Pálffymu proti Coloradu. Ten stále chýba pre zranenie. Králi neprehrali už štvrtý zápas po sebe. Ľubomír Višňovský zaknihoval mínusový bod, na gólmana Tugnutta vystrelil raz. Los Angeles sú jediný tím v NHL, ktorý nevyhral zápas na nulu.

Góly: 6. Smolinski (Johnson, Miller), 30. Smolinski (Modrý, Allison), 43. Deadmarsh (Heinze, Boucher) - 10. Whitney (Aubin), 44. Shelley (Grand-Pierre). Vylúčení: 3:5 na 2 min, Laperriere (LA) a Pushor (CLS) na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 25:20. Brankári: Potvin - Tugnutt. Rozhodcovia: Kowal, Shick - 16.224 divákov.

WASHINGTON - ATLANTA 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 8. Jágr (Oates, Gončar), 20. Reekie (Metropolit), 29. BONDRA (Christič, Klee), 47. Jágr (Oates, Gončar), 53. BONDRA (Simon) - 13. Štefan (Tamer), 24. Štefan (Kovalčuk). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:25. Brankári: Billington - Hnilička. Rozhodcovia: OďHalloran, Stewart - 15.881 divákov.

VANCOUVER - DETROIT 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Domáci gólman Dan Cloutier chytil všetkých 16 striel červených krídel a dosiahol 27. shutout v kariére. Dvoma gólmi zlomil hostí Todd Bertuzzi.

Góly: 28. Bertuzzi (Cooke, Cassels), 44. Näslund (Jovanovski), 60. Bertuzzi (Lachance, Cooke). Vylúčení: 5:7 na 2 min, Bertuzzi (VAN) a Fischer (DET) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:16. Brankári: Cloutier - Hašek. Rozhodcovia: McGeough, Warren - 18.422 divákov.