Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

NHL: Bondra pojmom aj v Toronte, kanadské média oceňujú jeho vernosť ku Caps

TASR|2. mar 2001 o 14:31

Toronto 2. marca (TASR) - Slovenská hviezda v zámorskej hokejovej NHL Peter Bondra sa pri štvrkovom stretnutí Washington -Toronto (2:3) stal hlavným terčom záujmu kanadských médií, ktoré začiatkom februára zmrazil po podpise čerstvej zmluvy hetrikom do si

ete Toronta Maple Leafs. Denník Toronto Sun si okrem iného na slovenskom krídelníkovi cení jeho vernosť klubu Washington Capitals, v ktorom pôsobí už 10 rokov od svojho príchodu do NHL.

"Začiatkom februára predĺžil Bondra dvojročnú zmluvu, podľa ktorej zinkasuje 9 miliónov dolárov. A to napriek tomu, že na otvorenom hráčskom trhu mohol podpísať podstatne lukratívnejšiu zmluvu," uvádza denník Toronto Sun, ktorý vzápätí dal slovo 33-ročnému rodákovi z Ukrajiny: "Myslím, že aj keby som s Caps zmluvu nepredĺžil, tento tím by patril k najlepším v NHL. Za 10 rokov však niečo vytvoríte a nedá sa od toho už len tak odísť."

Bondra prežíval v minulej sezóne krízu, keď zaznamenal len 21 gólov a 17 prihrávok, najmenej od vstupnej sezóny 1990/1991. V prebiehajúcej sezóne je však Bondra opäť lídrom hokejistov z hlavného mesta, s 36 gólmi a 29 asistenciami. Dominuje aj pri presilových hrách, ktoré už v 17 prípadoch predčasne ukončil gólom.

Súvisiace články