Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Bondra čakal na Oatesov revanš 13 sekúnd, Lintner sa predviedol pred Filcom

TASR|9. jan 2001 o 10:31

New York 9. januára (TASR) - Kanadsko-americká NHL mala v pondelok na programe štyri zápasy. Nastúpilo v nich šesť slovenských hokejistov, ktorí sa podieľali na šiestich bodoch. Peter Bondra vsietil do bránky Pittsburghu svoj 22. gól v ročníku len 13 sekú

nd po tom, čo prihral na vyrovnávajúci gól (1:1) Adamovi Oatesovi. Pri oboch góloch asistoval Zedník, no úsilie prvého útoku Capitals nakoniec neprinieslo víťazné ovocie, lebo hostia najmä zásluhou hetriku Martina Straku zvíťazili 5:3.

Pred očami slovenského reprezentačného trénera Jána Filca vo Vancouveri podľahli síce slovenskí predátori z Nashvillu - Richard Lintner a Marián Cisár miestnym Canucks (1:2), no opäť pravdepodobne potvrdili dobrý dojem, ktorý na Filca zanechali už v minulotýždňovom stretnutí so St. Louis. Len 67 sekúnd pred koncom strelil čestný úspech hostí práve Lintner, druhú asistenciu pripísali rozhodcovia Cisárovi. Nebyť Lintnerovej presnej strely mohol brankár domácich Bob Essensa osláviť svoj prvý zápas s čistým kontom v drese Canucks.

V St. Louis sa v súboji s Philadelphiou z domácich Slovákov ani k jedinej strele nedostal nielen Ladislav Nagy, ale ani Michal Handzuš. V súboji dvoch českých brankárov bol nakoniec po predĺžení úspešnejší v NHL menej ostrieľaný Roman Čechmánek.

Náhradník Eda Belfoura v bránke Dallasu Marty Turco zatiaľ dôstojne zastáva "remeslo" svojej suspendovanej legendárnej jednotky. V uplynulých dvoch zápasoch inkasoval jediný gól a z posledných 133 striel nevykryl len tri. Jeho skúsenejší náprotivok v zápase Stars s New Yorkom Rangers (2:1) - Mike Richter svojím 583. zápasom v drese jazdcov vytvoril nový brankársky rekord klubu v počte odohraných zápasov.

WASHINGTON - PITTSBURGH 5:3 (0:1, 3:1, 0:3)


washington - adam oates (77) z washington capitals sleduje maria lemieuxa (66) z pittsburgh penguins 8. januára počas prvej tretiny zápasu zámorskej nhl vo washingtone. tasr

Bondra do bránky Pittsburghu vsietil svoj 22. gól v ročníku len 13 sekúnd po tom, čo prihral na vyrovnávajúci gól (1:1) Adamovi Oatesovi. Pri oboch góloch asistoval Zedník, no úsilie prvého útoku Capitals nakoniec neprinieslo víťazné ovocie, lebo hostia najmä zásluhou hetriku Martina Straky zvíťazili 5:3. Pre útočníka tučniakov Maria Lemieuxa to bol prvý zápas mimo haly Civic Arena po tri a polročnej prestávke. "SuperMario" sa presadil dvoma gólovými prihrávkami a naďalej si zachováva minimum dva body na zápas. Vďaka jeho prítomnosti bolo vo Washingtone len druhý raz v ročníku vypredané.

Góly: 21. Oates (BONDRA, Zedník), 22. BONDRA (Oates, ZEDNÍK), 38. Dahlen (Gončar, Oates) - 15. Straka (Lemieux, Lang), 33. Straka (Lang, Kovaľov), 47. Lang (Kovaľov, Straka), 48. Moran (Hrdina, Lemieux), 59. Straka (Kovaľov, Laukkanen). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:31. Brankári: Kölzig - Aubin. Rozhodcovia: Heyer, Trottier - 18.672 divákov.
VANCOUVER - NASHVILLE 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Pred očami slovenského reprezentačného trénera Jána Filca vo Vancouveri podľahli síce slovenskí predátori z Nashvillu - Richard Lintner a Marián Cisár miestnym Canucks (2:1), no opäť pravdepodobne potvrdili dobrý dojem, ktorý na Filca zanechali už v minulotýždňovom stretnutí so St. Louis. Len 67 sekúnd pred koncom strelil čestný úspech hostí práve Lintner, druhú asistneciu pripísali rozhodcovia Cisárovi. Nebyť Lintnerovej presnej strely mohol brankár domácich Bob Essensa osláviť svoj prvý zápas s čistým kontom v drese Canucks.

Góly: 39. Bertuzzi (Näslund, Morrison), 56. Brashear (Stapleton) - 59. LINTNER (Archipov, CISÁR). Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:17. Brankári: Essensa - Vokoun. Rozhodcovia: Faucette, Roberts - 13.316 divákov.

ST. LOUIS - PHILADELPHIA 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Z domácich Slovákov sa ani k jedninej strele počas celého zápasu nedostal nielen Ladislav Nagy, alni ani Michal Handzuš. V súboji dvoch českých brankárov bol nakoniec po predĺžení úspešnejší v NHL menej ostrieľaný Roman Čechmánek. Tréner Blues Joel Quenneville si po zápase neodpustil kritickú poznámku na adresu Romana Tureka, ktorý zle zachytil Desjardinsovu strelu a dôsledný Primeau puk dotlačil za jeho chrbát. "Turek to s lapačkou v zlomovom okamihu nezvládol," povedal Quenneville.

Góly: 42. Drake (Pronger, MacInnis) - 38. Primeau (Desjardins, Recchi), 62. Primeau (Recchi). Vylúčení: 4:2 na 2 min, Reirden (STL) a Stock (PHI) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:22. Brankári: Turek - Čechmánek. Rozhodcovia: McGeough, Meier - 19.691 divákov.

NY RANGERS - DALLAS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Náhradník Eda Belfoura v bránke Dallasu Marty Turco zatiaľ dôstojne zastáva "remeslo" svojej suspendovanej legendárnej jednotky. V uplynulých dvoch zápasoch inkasoval jediný gól a z posledných 133 striel nevykryl len tri. Jeho skúsenejší náprotivok Mike Richter svojím 583. zápasom v drese jazdcov vytvoril nový brankársky rekord klubu v počte odohraných zápasov.

Góly: 46. Lacroix (Malhotra, Witehall) - 24. Lehtinen (Keane, Modano), 31. Van Allen (Keane). Vylúčení: 3:4 na 2 min, Purinton (NYR) a Marshall (DAL) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 38:18. Brankári: Richter - Turco. Rozhodcovia: Walkom, Koharski - 18.200 divákov.

Súvisiace články