Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Bluesmani kúpili namiesto Tkachuka Lindrosa, Handzuš a Nagy do Phoenixu

TASR|13. mar 2001 o 23:15

Scottsdale 13. marca (TASR) - Zatiaľ najväčšou prestupovou bombou zámorskej NHL, v ktorej v utorok o 21.00 SEČ vypršala lehota hráčskych výmien pred ...

Scottsdale 13. marca (TASR) - Zatiaľ najväčšou prestupovou bombou zámorskej NHL, v ktorej v utorok o 21.00 SEČ vypršala lehota hráčskych výmien pred paly off, je výmena kapitána Phoenixu Coyotes Keitha Tkachuka do St. Luis Blues za slovenskú dvojicu Michal Handzuš, Ladislav Nagy, talentovaného Jeffa Taffa a právo výberu v prvom kole draftu 2001. Bluesmani na poslednú chvíľu odstúpili od snahy získať kontroverzného Erika Lindrosa z Philadelphie Flyers, ktorý u najproduktívnejšieho tímu základnej časti minulej sezóny už absolvoval aj kondičné a zdravotné testy.

Slovák Handzuš, ktorý v tejto sezóne nastúpil pre obnovené zranenie len v 36 zápasoch, má na konte 10 gólov a 14 asistencií. Jeho mladší krajan Nagy sa v tejto sezóne napevno prebojoval do zostavy bluesmanov a v 40 stretnutiach zaznamenal 8 gólov a rovnaký počet asistencií.

S podstatne jagavejšou bilanciou sa však môže pochváliť Tkachuk, ktorý má v kanadskom bodovaní 71 bodov (29+42) a v posledných sezónach patrí k najproduktívnejším hráčom v celej NHL.

Súvisiace články