Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Blake odchádza do Colorada, k slovenským kráľom prídu Deadmarsh a Miller

TASR|22. feb 2001 o 11:32

Los Angeles 22. februára (TASR) - Po dlhotrvajúcich neúspešných rokovaniach o novej zmluve hokejového obrancu Los Angeles Kings Roba Blaka, sa v stredu dohodli predstavitelia kalifornského klubu na jeho výmene do denverského tímu Colorado Avalanche. Spolu

s Blakom, ktorého v NHL považujú za jedného z najlepších obrancov ligy, z mužstva troch slovenských hráčov - Žigmunda Pálffyho, Jozefa Stümpela a Ľubomíra Višňovského odchádza aj nováčik súťaže Steve Reinprecht. Avalanche namiesto nich k Pacifiku posielajú pravé krídlo Adama Deadmarsha a obrancu Aarona Millera. Okrem toho Kings získali od lavín aj právo výberu v 1. kole nastávajúceho draftu a prísľub uprednostnenia kráľov v prípade ďalších hráčskych výmen v kádri celku spod Skalistých hôr.

Blake, ktorý cez leto odmietol ponuku Kings na 5-ročnú zmluvu za 40 miliónov dolárov, sa už po skončení prebiehajúcej sezóny stane voľným hráčom bez obmedzenia. V drese kráľov odohral 31-ročný hokejista 12 ročníkov. V 662 zápasov nazbieral 429 bodov za 138 gólov a 291 asistencií. Na trestnej lavici si odsedel 1051 minút.

"Získali sme elitného a úplne jedinečného hráča, ktorý práve stúpa k svojmu zenitu," pochvaľoval si transakciu generálny manažér Avalanche Pierre Lacroix a dodal: "Blaka uznáva celá liga ako veličinu, v ktorej sa kríži veľkosť, zručnosť, statočnosť a agilita."

Kings sa podľa vyjadrení vedenia klubu až do poslednej chvíle snažili dohodnúť so 193 cm vysokým obrancom aj do ďalšej budúcnosti, no Blake požadoval zmluvu porovnateľnú so svojím kolegom zo St. Louis Blues Alom MacInnisom, ktorý za tri roky zinkasuje 29,5 milióna dolárov. MacInnis vlani získal Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu ročníka a zároveň ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča ligy.

Súvisiace články