Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Bartečko prežíva krízu, Handzuš a Bartečko čoskoro opäť na ľade

TASR|23. feb 2001 o 16:28

St. Louis 23. februára (TASR) - Najúspešnejšiemu tímu základnej časti NHL v minulej sezóne St. Louis Blues podľa zámorských médií v prebiehajúcej súťaži citeľne chýba momentálne rozpadnutý slovenský útok Demitra-Handzuš-Bartečko. Bluesmani prehrali posled

né tri zápasy v rade, Pavol Demitra s Michalom Handzušom sú na zozname zranených hráčov, no čoskoro sa vrátia na ľad. Ľubomír Bartečko prežíva podľa miestnej tlače najväčšiu krízu v sezóne.

"Dvadsaťštyriročný Bartečko, ktorý bol dôležitou súčasťou tímu v minulej sezóne, sa po decembrovom zranení členka na ľade stále hľadá. V minulej sezóne zaznamenal 16 gólov, 23 asistencií a do slovenskej formácie priniesol rýchlosť a vyrovnanosť. Momentálne však Bartečko neskóroval od 25. novembra a zatiaľ len hľadá starú formu. V situácii keď má strielať, nahráva, zo streleckej parkety zasa volí prihrávku. Nevie si nájsť zápasový rytmus," kriticky hodnotí posledné Bartečkove výkony v NHL St. Louis Post-Dispatch a potvrdzujú to i slová trénera Joela Quennevilla: "Ak sa chce opäť dostať do formy, musí hrať s trochu väčším nasadením a koncentráciou na zápas."

Bartečko, ktorý v doterajších 30 zápasoch zaznamenal 4 góly a 8 asistencií, začal sezónu sľubne, no potom prišlo vážne zranenie členka. Od novembra vynechal sedemnásť zápasov, navyše pri pokuse o návrat sa hneď v prvom stretnutí s Los Angeles opäť zranil a vynechal ďalších deväť stretnutí. Na ľad sa vrátil až 1. februára v zápase proti Columbusu, no objavuje sa skôr v neproduktívnych formáciach bluesmanov.

"Prežívam ťažké obdobie. Niekedy sa ťažko dáva gól, keď ste a ľade krátky čas a nie zrovna v produktívnom útoku. Snažím sa však odovzdať maximu pre mužstvo. Je to frustrujúce, keď sa aj dostanete do gólovej príležitosti, no zostane nevyužitá," povedal Bartečko, ktorý dodal: "Verím, že sa to zlepší, ale vrátiť sa do starej formy nie je také jednoduché. V minulej sezóne sme mali skutočne dobrú formáciu, v tom vidím hlavný rozdiel. Hrať s Demitrom a Handzušom je jednoducho zábava. Spoločne s Pierrom (Turgeonom) patria k najlepším hráčom v tíme, hrať s nimi, to určite každému hráčovi pomôže. Navyše, keď nie som veľkým kanonierom a zobrať puk, obísť súperových hráčov, to zrovna nie je môj štýľ hry."

Podľa denníkov zo St. Louis, by sa už v najbližších zápasoch mali vrátiť na ľad najprv Pavol Demitra s Chrisom Prongerom a po nich i Al MacInnis, Michal Handzuš a Tyson Nash.

Súvisiace články