Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Avalanche delí od postupu už iba jedno víťazstvo

TASR|19. máj 2001 o 11:30

New York 19. mája (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v sobotu štvrtým zápasom finálovej série Západnej konferencie.

Blues nevyužili vo štvrtom zápase série Západnej konferencie výhodu domáceho prostredia a podľahli Coloradu 3:4 po predĺžení. Avalanche tak vedú už 3:1 na zápasy a od prvého postupu do finále Stanleyho pohára od roku 1996 ich delí už len jeden triumf. Veľký podiel na prehre domácich má predovšetkým brankár Roman Turek, ktorý pustil za svoj chrbát prvé tri strela lavín a už v 16. minúte ho musel nahradiť Brent Johnson. Český brankár sa ale po minúte vrátil späť do bránky a za svoj chrbát pustil až strelu Stephana Yella v 5. minúte nastaveného času. Z dvojice slovenských hokejistov v drese Blues sa na ľade objavil iba Pavol Demitra, vyšie však bodov naprázdno a ani jednou neohrozil Patricka Roya. Ľuboš Bartečko opäť nedostal dôveru trénera Joela Quenevilla a zápas sledoval zo striedačky.

O osude stretnutia rozhodol začiatok predĺženia, keď obranca Stephane Yelle tečoval strelu Roba Blaka a zaznamenal tak svoj prvý gól v tohtoročnom play off. "Je to pre Stephana určite výborné, že dal ten gól, najmä, keď predtým netrafil prázdnu bránku. Rob Blake to urobil vynikajúco. Keď sa snažíte útočiť, vytvárate si šance a nám to dnes vyšlo," povedal tréner Avs Bob Hartley.

Západná konferencia - finále

ST. LOUIS - COLORADO 3:4 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 25. Turgeon (Rheaume, Young), 30. Turgeon (Tkachuk, Mayers), 41. Mayers (Hecht) - 15. Reinprecht (Dingman, Reid), 16. Sakic (Tanguay), 16. Bourque (Sakic), 65. Yelle (Blake, Nieminen). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:27. Brankári: Turek (od 16. do 17. Johnson) - Roy. Rozhodcovia: Devorski, Pollock - 20.072 divákov.