Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

NHL: Audette posilnil Buffalo, Kučera rozšíril českú enklávu v Pittsburghu

TASR|14. mar 2001 o 10:24

New York 14. marca (TASR) - Na poslednú chvíľu sa realizovali v zámorskej NHL hráčske výmeny, zásluhou ktorých sa dostal najprodktívnejší hráč Atlanty Donald Audette do Buffala a obranca František Kučera rozšíril českú enklávu v Pittsburghu.

Audette, ktorý sa po skončení sezóny stane neobmedzeným voľným hráčom, odštartoval práve v tíme šablí svoju bohatú kariéru. V drese Buffala hrával v období 1990-1998 a do Atlanty zasa smeroval český talent Kamil Piroš a právo výberu vo 4. kole draftu 2001. V prebiehajúcej sezóne zaznamenal 31-ročný Audette osobný rekord, s 32 gólmi a 39 asistenciami mu patrí 15. miesto v kanadskom bodovaní.

Fanúšikovia šablí si však na Audettove umenie ešte musia počkať, pretože skúsený krídelník dostal za nebezpečný faul na Slováka Ronalda Petrovického v stretnutí proti Calgary 11. marca od disciplinárnej komisie stop na dva zápasy.

Olympijský víťaz z Nagana F. Kučera, je po Jaromírovi Jágrovi, Martinovi Strakovi, Róbertovi Langovi, Janovi Hrdinovi a Jozefovi Beránkovi v poradí šiestym českým hokejistom v drese Pittsburghu Penguins. Za 33-ročného českého obrancu získal nováčik z Columbusu právo výberu v 6. kole draftu 2001 a zatiaľ nemenovaného zadáka. Kučera zaznamenal v uplynulej sezóne v 48 stretnutiach dva góly a päť asistencií, celkovo nazbieral v dresoch Chicaga, Hartfordu, Vancouveru, Philadelphie a Columbusu v 402 zápasoch 103 kanadských bodov (23+80). pb

Súvisiace články