Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

NHL: Ak Detroit nepodpíše Bykova, Rus sa vráti do Kazane

TASR|19. jún 2003 o 10:37

Detroit 19. júna (TASR) - Ruský obranca Detroitu Red Wings Dmitrij Bykov podpísal kontrakt s ruským klubom AK Bars Kazaň. Hráčov agent však uviedol, ...

Detroit 19. júna (TASR) - Ruský obranca Detroitu Red Wings Dmitrij Bykov podpísal kontrakt s ruským klubom AK Bars Kazaň. Hráčov agent však uviedol, že zmluva s ruským klubom bude platiť iba v prípade, že nedosiahne dohodu s vedením Wings o novom kontrakte pre Bykova pre nasledujúcu sezónu.

"Dmitrij v kútiku duše očakáva, že budúcu sezónu bude hrať v Detroite. V tomto duchu mám aj inštrukcie pri rokovaniach. Je to teraz na mne a na Kenovi Hollandovi, aby sme zmluvu realizovali," povedal hráčov agent Don Meehan. Generálny manažér Detroitu Holland oznámil, že ponúkol Bykovovi už dva rozdielne kontrakty. "Ponúkli sme mu ročný i trojročný kontrakt, myslím, že boli celkom férové. Chceme ho späť, ale za zodpovedajúcu cenu. Ak sa nedohodneme do 15. júla, bude mu platiť kontrakt v Rusku," povedal Holland. Bykov v 71 zápasoch v minulej sezóne zaznamenal dva góly a desať asistencií. Tri sezóny predtým pôsobil v Rusku a Detroit ho draftoval z ôsmeho kola v roku 2001.

Súvisiace články