Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

NHL a NHLPA začali spolu opäť komunikovať, bliká nádej na lepšie časy

TASR|28. okt 2004 o 12:14

Toronto 28. októbra (TASR) - Vedenie zámorskej NHL a zástupcovia Hráčskej asociácie NHLPA začali opäť spolu diskutovať o návrhu novej kolektívnej zmluvy.

Dve rozhnevané strany sa naposledy stretli 15. septembra v New Yorku a na mítingu sa definitívne rozhodlo, že sa priaznivci najrýchlejšej kolektívnej hry na svete regulárneho začiatku sezóny v NHL nedočkajú.

Podľa kanadských médií sa na dvojhodinovom rokovaní v New Yorku stretli viceprezident exekutívy NHL Bill Daly s riaditeľom NHLPA Tedom Saskinom a komunikovali o iných témach, než je kolektívna dohoda. Po stretnutí sa však údajne telefonicky spojili a predložili návrhy na riešenie súčasnej patovej situácie. Konkrétne rozhodnutia ani termín ďalšieho oficiálneho rokovania medzi Dalym a Saskinom nepadli, telefonát je však možno prvou "lastovičkou", ktorá by mohla odštartovať rad akcií spejúcich ku konečnej dohode zainteresovaných strán.

Vrcholní predstavitelia profiligy mali so zástupcami hráčskych odborov posledné formálne stretnutie 9. septembra v Toronte, keď vedenie NHL zamietlo návrh hráčov, ktorý mal redukovať ich platy na základe "dane z luxusu".

Súvisiace články