Pánik sa dočkal gólu v novom tíme, jeho Detroit deklasoval Sekerov Dallas

Richard Pánik.
Richard Pánik. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|23. apr 2021 o 06:58 (aktualizované 23. apr 2021 o 09:07)

Boston predĺžil víťaznú sériu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik strelil svoj prvý gól za Detroit Red Wings a prispel k domácemu víťazstvu vo štvrtkovom zápase NHL nad Dallasom 7:3.

Hlavnou postavou duelu bol jeho český spoluhráč Jakub Vrána, ktorý sa presadil štyrikrát.

Pánik skóroval v závere prvej tretiny, keď brankár Anton Chudobin nezachytil vysoký puk, ten mu prepadol a slovenský krídelník ho dorazil do bránky.

Zvýšil tým na 3:0, celkovo odohral 15:27 minúty a mal aj plusový bod. V drese hostí absolvoval Andrej Sekera 14:25 minúty a na konte mal mínusový bod.

Jeho spoluhráč v bránke Anton Chudobin inkasoval tri góly z deviatich striel, potom ho vystriedal Jake Oettinger. "Nebol to práve jeho zápas," uviedol na adresu Chudobina tréner Dallasu Rick Bowness.

Hráči Bostonu natiahli víťaznú sériu na šesť stretnutí, keď zdolali Buffalo 5:1. Gólom a asistenciou k tomu prispeli Brad Marchand a David Pastrňák.

Tampa Bay aj s Erikom Černákom vyhrala na svojom ľade nad Columbusom 3:1. Slovenský obranca odohral 19:23 min a mal plusový bod.

Z víťazstva sa tešil aj Zdeno Chára, jeho Washington uspel s New Yorkom Islanders 1:0 po nájazdoch. Chára strávil na ľade takmer osemnásť minút.

Do zostavy New Jersey sa tentoraz nezmestil slovenský krídelník Marián Studenič, vrátili sa však Pavel Zacha a Jesper Bratt. Devils však prehrali v Pittsburghu 1:5. Domáci Kasperi Kapanen zaznamenal gól a asistenciu, oslávil tak návrat do zostavy po zranení v dolnej časti tela.

NHL - základná časť - výsledky:

Buffalo - Boston 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 26. Ruotsalainen (Bjork, Cozens) – 13. Marchand (Bergeron, Reilly), 33. Grzelcyk (McAvoy, Pastrňák), 45. Pastrňák (Marchand, Grzelcyk), 47. N. Ritchie (DeBrusk, Coyle), 59. Krejčí (Lauzon, Hall)

Brankári: Tokarski - Swayman, strely na bránku 30:38

/Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol/

Florida - Carolina 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 7. Barkov (Hörnqvist, N. Gusev), 53. Barkov (Yandle, Huberdeau) – 21. Martinook (J. Staal), 32. Niederreiter (Pesce, Nečas), 39. Aho (Nečas), 60. Aho (Nečas)

Brankári: Bobrovsky - Nedeljkovic, strely na bránku 34:29

New York Islanders - Washington 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: rozh. náj. Kuznecov

Brankári: Varlamov - Samsonovstrely na bránku 26:28

/Zdeno Chára (Washington) odohral 17:50 min. a raz vystrelil na bránu/

New York Rangers - Philadelphia 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 10. Br. Smith (K'A. Miller, Chytil), 58. Panarin (Fox, Zibanejad) – 36. J. van Riemsdyk (Konecny, Provorov), 51. J. van Riemsdyk (Provorov, K. Hayes), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere)

Brankári: Shesterkin - Elliott, strely na bránku 35:36

Pittsburgh - New Jersey 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 1. Crosby (Rust), 18. Ceci (Dumoulin, Kapanen), 33. Rust (Guentzel, Crosby), 33. Kapanen (Blueger, Aston-Reese), 36. Blueger (Letang, Marino) – 13. Tennyson (J. Boqvist, R. Murray)

Brankári: Jarry Dell (do 32:28 min.), Wedgewood, strely na bránku 23:31

Tampa Bay - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 35. Coleman (Gourde), 49. Palát (Killorn), 60. Coleman – 10. S. Jones (Bjorkstrand, Laine)

Brankári: McElhinney - Merzlikins, strely na bránku 28:25

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:32 min., pripísal si jeden plusový bod a raz vystrelil na bránu/

Winnipeg - Toronto 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Scheifele (Copp), 11. Copp (Appleton), 38. Connor (Wheeler, Scheifele) – 1. Matthews (Marner), 2. Simmonds (Tavares), 12. J. Thornton (Muzzin, Holl), 33. Marner (Matthews), 60. Marner (N. Foligno, Matthews)

Brankári: Brossoit (do 46:09), Hellebuyck - Campbell, strely na bránku 37:33

Detroit - Dallas 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Góly: 10. J. Vrána (Zadina), 16. Glendening (M. Staal, Erne), 20. Pánik (Gagner), 27. J. Vrána (DeKeyser, G. Lindström), 51. J. Vrána, 56. J. Vrána (DeKeyser, Zadina), 59. Gagner (G. Lindström) – 23. Faksa (Kero, Lindell), 33. Pavelski (J. Klingberg, Hintz), 54. Gurianov (Robertson, Kero)

Brankári: Greiss - Khudobin (do 20:00), Oettinger, strely na bránku 23:46

/Richard Pánik (Detroit) odohral 15:27 min., strelil jeden gól, pripísal si jeden plusový bod a dvakrát vystrelil na bránu/

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 14:25 min., pripísal si jeden mínusový bod a jednu strelu na bránu/

St. Louis - Colorado 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 4. Schwartz (Bozak, Dunn), 54. Schwartz (Bozak, Tarasenko) – 20. Saad (Jost), 27. Burakovsky (Makar, MacKinnon), 52. Burakovsky (Landeskog, MacKinnon), 59. Bellemare (Landeskog, MacKinnon)

Brankári: Binnington - Dubnyk, strely na bránku 27:29

Vancouver - Ottawa 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Stützle (N. Paul, Batherson), 16. Batherson (Norris, B. Tkachuk), 59. Co. Brown (N. Zajcev)

Brankári: Demko - Murray, strely na bránku 31:25

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Pánik sa dočkal gólu v novom tíme, jeho Detroit deklasoval Sekerov Dallas