Hráči Colorado Avalanche - Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen, Joonas Donskoi. (Zdroj: SITA/AP)
TASR, Sportnet|1. apr 2021 o 07:16 (aktualizované 1. apr 2021 o 09:09)

Pozrite si výsledky nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Hokejisti Colorada triumfovali v domácom zápase NHL nad Arizonou 9:3.

Na vysokom víťazstve sa hetrikom podieľal fínsky útočník Joonas Donskoi, ktorý pridal aj asistenciu, bilanciu 2+1 mal kapitán Avalanche Gabriel Landeskog a dva góly strelil ďalší Švéd Andre Burakovsky.

Pri tomto vysokom víťazstve dokázali hráči Colorada streliť päť gólov v priebehu menej ako štyroch minút. Bolo to v prvej tretine od 4:04 do 7:31. Za tento čas strelil hetrik Joonas Donskoi.

Donskoi stihol hetrik za 3:27 minút. Bol to najrýchlejší trojbodový zápis od začiatku zápasu v klubovej histórii a ôsmy najrýchlejší v dejinách NHL.

"Fantastické, že mohli byť v aréne konečne diváci. Všetci sme z toho boli nadšení a myslím si, že sme to aj ukázali na ľade," uviedol Donskoi, ktorý dosiahol druhý hetrik v profiligovej kariére.

Zvyšné dva góly strelili Andre Burakovsky a Pierre-Édouard Bellemare.

Buffalo ukončilo po osemnástich zápasoch rekordnú šnúru prehier, odkedy v NHL v sezónne 2005/2006 zaviedla v základnej časti nájazdovú lotériu a eliminovala remízy.

Na vlastnom ľade zdolalo Philadelphiu 6:1 a dočkalo sa prvého víťazstva od 23. februára.

Negatívna séria Sabres bola 14. najdlhšia v histórii súťaže, rekord 30 duelov bez výhry drží Winnipeg zo sezóny 1980/1981.

Zápas medzi Vancouverom a Calgary odložili po tom, ako sa dvaja hokejisti a jeden člen realizačného tímu domácich ocitli na COVID-19 protokole. Vedenie súťaže zatiaľ neoznámilo náhradný termín stretnutia.

Útočník Canucks Adam Gaudette mal v utorok pozitívny test na koronavírus, Jake Virtanen netrénoval pre chorobu.

NHL - základná časť - 1. apríl:

Buffalo - Philadelphia 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 10. S. Reinhart (Okposo, Ristolainen), 12. Lazar (Sheahan), 30. Fogarty (Ristolainen, Bryson), 36. Mittelstadt (Fogarty, Bryson), 55. Montour, 56. Montour (Okposo) – 24. Provorov (Couturier, Voráček)

Winnipeg - Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 38. Morrissey (Scheifele, Connor) – 5. Matthews (Hyman, Marner), 11. Hyman (Matthews, Marner), 37. Kerfoot (Michejev, Rielly)

Colorado - Arizona 9:3 (5:2, 1:1, 3:0)

Góly: 5. Donskoi (Jost, Girard), 5. Burakovsky (Kadri, Girard), 6. Bellemare (Compher, MacDonald), 7. Donskoi (Graves, Ničuškin), 8. Donskoi (Rantanen, Landeskog), 39. Landeskog, 47. Rantanen (MacKinnon, D. Toews), 52. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 57. Burakovsky (Donskoi, Bellemare) – 5. Bunting (Goligoski, Schmaltz), 19. Ekman-Larsson (Crouse), 38. Garland (Bunting)

Vegas - Los Angeles 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly: 30. W. Karlsson (Marchessault, Theodore), 44. Theodore (Tuch) – 2. Athanasiou (S. Walker), 18. L. Andersson (Björnfot), 33. Anderson-Dolan (Athanasiou), 37. Iafallo (M. Anderson, Kopitar)

San Jose - Minnesota 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly: 25. Balcers (Hertl, Burns), 30. Donato (Burns, Ferraro), 51. Knyžov (E. Karlsson, Hertl), 60. E. Kane – 49. Kaprizov (Soucy), 60. Fiala (Spurgeon, Brodin)

Vancouver - Calgary

/odložené pre covid-19/

Priebežná tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Jeden z najrýchlejších hetrikov v histórii NHL. Colorado malo nevídaný vstup do zápasu