Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Viaceré mestá NHL sú epicentrom koronavírusu. Objavili sa ponuky, kde dohrať ročník

Ilustračné foto. (Autor: Photo by Chris Liverani on Unsplash)
SITA|11. apr 2020 o 15:18

New York či New Jersey, kde sa NHL hrá, patria k najviac zasiahnutým.

BRATISLAVA. Vedenie zámorskej hokejovej NHL zhromažďuje ponuky severoamerických miest, v ktorých by sa v prípade potreby mohla dohrať aktuálna sezóna profiligy.

Tú pre pandémiu koronavírusu prerušili 12. marca a jej poprední funkcionári neustále hľadajú spôsoby, ako dohrať ročník 2019/2020.

Účastníkom súťaže zostáva do konca základnej časti odohrať jedenásť až štrnásť stretnutí. Podľa niektorých správ by sa dokonca mohlo hrať v Grand Forks v Severnej Dakote, Manchestri v New Hampshire či Saskatoone v kanadskom Saskatchewane.

Podľa Billa Dalyho, zástupcu šéfa ligy Garyho Bettmana, však NHL dosiaľ neskúmala žiadnu z takýchto prihlášok. "Chcem podotknúť, že je to jedna z možností, ktoré zvažujeme a diskutujeme o nich. Nejde však o preferovaný variant," povedal Daly podľa denníka New York Times.

Vývoj "koronakrízy" na severoamerickom kontinente spomedzi účastníkov NHL nenahráva hlavne tímom z New Yorku či New Jersey, ktoré sa nachádzajú v oblasti s najväčšou koncentráciou prípadov ochorenia COVID-19 v USA. Tento druh choroby už diagnostikovali u nemenovaných hráčov Colorada a Ottawy.

NHL prerušili 12. marca, do konca základnej časti zostávalo odohrať 189 duelov. V stredu 8. apríla sa mali začať súboje vyraďovacej časti a trvať mali možno až do polovice do júna. Teraz je zrejmé, že hrať sa nezačne skôr ako v júni a boje potrvajú do augusta prípadne septembra. Ak vôbec.

Vedenie súťaže odporučilo hráčom dobrovoľnú domácu izoláciu zatiaľ do 15. apríla, no tento termín pravdepodobne posunie ako už dvakrát predtým. Viacerí hokejisti z Európy počas "koronapauzy" odcestovali domov, platí to aj o Slovákoch.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články