Tampa Bay vysoko zdolala Floridu, Černák si pripísal dva plusové body

Erik Černák (vpravo). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 28. sep 2018 o 07:12

V akcii boli štyria Slováci.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay v zostave s obrancom Erikom Černákom zvíťazili v noci na piatok v prípravnom zápase NHL v Orlande nad Floridou 6:2.

Černák si pripísal dva plusové body.

Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom vyhrala na ľade Chicaga 2:1, slovenský obranca odohral takmer pätnásť minút a zapísal si jeden plusový bod.

Nedarilo sa Winnipegu, ktorý aj so slovenským útočníkom Markom Daňom doma prehral s New Jersey 3:5. Daňo hral viac ako štrnásť minút a zaznamenal jednu mínusku.

Prehrala aj Arizona s útočníkom Richardom Pánikom, na ľade Edmontonu (2:3 pp) ju v nadstavení o úspech pripravil gól Connora McDavida. Pánik si zapísal dva mínusové body.

Švédsky obranca Erik Karlsson odohral prvý zápas po svojom prestupe z Ottawy do San Jose. Za vyše 25 minút na ľade si pripísal asistenciu na gól aj plusový bod, ale Sharks podľahli Calgary Flames 3:4.

NHL - prípravné zápasy pred sezónou 2018/19

Philadelphia - New York Rangers 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Tampa Bay - Florida 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

/Erik Černák (Tampa Bay) vyslal na bránu súpera tri strely a pripísal si dva plusové body/

Winnipeg - New Jersey 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 14:02 minúty, na bránu súpera vyslal jednu strelu, prezentoval sa dvomi bodyčekmi a zaznamenal jeden mínusový bod/

Chicago - Ottawa 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

/Christián Jaroš (Ottawa) odohral 14:55 minúty, zablokoval dve strely súpera a pripísal si jeden plusový bod/

Edmonton - Arizona 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

/Richard Pánik (Arizona) odohral 18:33 minúty, na bránu súpera vyslal dve strely, prezentoval sa jedným bodyčekom, zablokoval jednu strelu súpera a zaznamenal dva mínusové body/

San Jose - Calgary 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)​​​​​​​