Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Najlepším trénerom sezóny v NHL sa môže stať aj kouč nováčika z Las Vegas

Gerard Gallant, tréner Las Vegas. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 26. apr 2018 o 08:13

O prestížnu cenu sa uchádzajú aj tréneri Colorada a Bostonu.

LAS VEGAS. Najlepším trénerom hokejovej NHL za sezónu 2017/2018 bude Jared Bednar z Colorada, Bruce Cassidy z Bostonu alebo Gerard Gallant z Vegas. Nomináciu finalistov Ceny Jacka Adamsa uverejnila oficiálna internetová stránka súťaže.

Víťaza oznámia 20. júna na galavečere v Las Vegas.

Štyridsaťšesťročný Bednar dostal Colorado do play off prvýkrát od roku 2014. Avalanche získali v základnej časti 95 bodov, vlani pritom skončili jednoznačne na poslednom mieste celej súťaže s 48 bodmi. Bednar sa o honor najlepšieho kouča sezóny uchádza prvýkrát.

Cassidy s Bostonom obsadil štvrté miesto po základnej časti, aktuálny káder Bruins získal štvrtý najvyšší počet bodov za posledných 40 rokov klubovej histórie. Päťdesiatdvaročný tréner je medzi finalistami Ceny Jacka Adamsa premiérovo.

Gallant je historicky prvý tréner Vegas Golden Knights a v inauguračnej sezóne dokázal s novým tímom nevídané veci. Jeho hráči sa v základnej časti umiestnili na treťom mieste, istý čas boli dokonca na čele celej súťaže.

Golden Knights ovládli Pacifickú divíziu a stanovili niekoľko rekordov. Päťdesiatštyriročný Kanaďan je medzi trojicou najlepších trénerov druhýkrát, premiérovo sa mu to podarilo v sezóne 2015/2016, keď trénoval Floridu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.