Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nezvládnutý záver a falošné rozhodcovské tóny

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

Spišská Nová Ves Ak by si v kronike spišskonovoveského basketbalu robili aj štatistiky zápasov s prívlastkom "nešťastné", ten sobotňajší s Interom

by mohli zaradiť na popredné miesto.

"Bolo to ako na hojdačke. Hlavne prvá štvrtina bola z našej strany, ale aj hostí, super, čo ocenil hlavne divák. Horšie to už bolo v závere stretnutia. Nezvládli sme štvrtú štvrtinu. Viedli sme už o jedenásť bodov. Po prvé to bolo našou vinou, lebo sme boli dosť statický, viac sme mali vnikať pod kôš a vyvarovať sa zbytočných chýb. Po druhé to boli rozhodcovia," zhodnotil stretnutie BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický, ktorého sa nezvykneme pýtať na výkon rozhodcov, ale po rozporuplných verdiktoch v druhom polčase sme túto tému nemohli obísť.

"Trošku podľahli Mičudovi, ktorý ich trošku "vyhecoval" a následne odpískali Interu tri fauly a nám ani jeden. Nechcem povedať, že ovplyvnili výsledok, lebo v prvom rade sme my mali jedenásťbodový náskok udržať. Aj posledných pätnásť sekúnd sme mali loptu v našej moci, no ani sme sa len nepokúsili zakončiť. Inter takticky zafauloval, nasledovala lopta z boku a už bolo málo času na zakončenie," uviedol M. Černický.

Po Košiciach je to druhá domáca prehra. Lenže tá s Interom mrzí oveľa viac, lebo takéto stretnutia by sa mali dotiahnuť do úspešného konca.

"Veľká škoda tohto zápasu, lebo sme ho mali doma uhrať. Chýba nám rozohrávač, aj obvodoví hráči. Viem, že chlapci idú na doraz a v závere chýbajú sily, lebo točíme ôsmi hráči. Ostatní mladí ešte nedorástli na extraligu," dodal Milan Černický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.