Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nezrelosť mladých sa dá vyvážiť inými prednosťami

Aj R. Šimko bude dirigovať omladinu priamo na trávniku. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 23. júl 2009 o 22:00

Po stredajšom modelovanom zápase s vlastnými dorastencami absolvujú futbalisti MFK Košice B v sobotu o 10.30 generálku v Barci pred vstupom do nového súťažného ročníka. Tá by už mala ukázať predpoklady tímu aj to, na čo si bude môcť trúfať.KOŠICE. Predošlé prípravné zápasy dopadli spravidla podľa výsledkov pre rezervistov biedne.

Prehľad o plusoch i mínusoch

Aby si mohli trúfnuť nielen v premiére vo Vranove na budúci víkend, ale aj počas celej súťaže, budú musieť ukázať rozhodne viac. Pravda, uplynulé súboje zohrali naši v oklieštenej zostave, keď realizačný tím mal k dispozícii len dvanásť jednotlivcov. Naposledy napríklad naši prehrali doma s Lipanmi rozdielom triedy (0:3). Rovnako pochodili aj v dueloch s Trebišovom či s Humenným. "Aspoň nám táto konfrontácia so súpermi, čo sú v rovnakej súťaži, ukázala, na čom sme. Získali sme prehľad o plusoch a mínusoch dorastencov," poznamenal tréner Anton Šoltis. V ostrých zápoleniach bude môcť však rátať s pendlujúcimi áčkarmi a kvituje i to, že konkurencia sa zvýši návratom dlhodobých maródov. Goga je už v plnom tréningovom zaťažení a rovnako tak po pauze je späť Čobik-Ferčik. Nadhodili sme koučovi otázku, ako by to asi dopadlo, keby v druholigových meraniach síl mal postaviť iba kmeňových béčkarov. "Pre mladých chlapov je to ešte náročné, aby uniesli takéto bremeno. Treba nejaký čas, aby sa aklimatizovali na seniorské súboje."

Veľká neznáma

V prípravných zápasoch tréner testoval zverencov na viacerých postoch a triedil si poznatky o ich univerzálnosti. "Nechcem predbiehať a hovoriť konkrétne, kto je dostatočne nachystaný na boje o body. Stále budeme vychádzať z toho, kto príde na súťažné vystúpenia z áčka. Základ je jasný, tvoria ho Roman Šimko a Miloš Adam, teda starší borci, ktorí budú ťahať mladších. K nim sa pridajú takí, čo už majú skúsenosti z minulej sezóny," pripomenul A. Šoltis s tým, že priestor sa iste naskytne pre talentovaných jednotlivcov, aby sa ukázali a dokázali, že napredujú. Nováčikovia potrebujú získať zápasovú prax, oťukať sa v tvrdšej konkurencii. Popri výchove adeptov pre prvý tím nie je zanedbateľné ani to, ako si bude béčko počínať v II. lige. "Je to pre nás všetkých ešte veľká neznáma. Až keď vhupneme do diania, zistíme, aké má parametre." Pripúšťate si, že aktuálny môže byť i boj o záchranu? "To azda nie, na stred tabuľky si však trúfame, hoci nemáme stanovený cieľ. Nám ide o napredovanie chlapcov a zhodnotenie ich potenciálu. Určite naša zostava v súťaži bude vyzerať inak." Väčšina rivalov disponuje skúsenosťami a v tomto smere sú hráči MFK B pozadu. Avšak každý hendikep sa dá vyvážiť inou kvalitou - nasadením, neutíchajúcou bojovnosťou, agilnosťou a chuťou. Vyvarovať sa bude treba taktických zaváhaní, lebo tie v nedávnej minulosti neraz podpílili konár.
Pilier.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.