Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nezabudnuteľné lúčenie s bronzovou sezónou

Dlhé lúčenie s bronzovou partiou. Nielen za exhibičný zápas, ale aj za celú sezónu si basketbalové mužstvo získalo obrovský potlesk a uznanie. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 20. máj 2013 o 22:00

Výborná nálada, basketbalisti prekypujúci humorom a skvelými basketbalovými kúskami. Takáto bolo rozlúčka so súťažným ročníkom 2012/2013 na Spiši.SP. NOVÁ VES. Extraligové volejbalistky zo Spiša majú každoročný mikulášsky turnaj, kde sa prezlečú do masiek a takýmto spôsobom sa lúčia s volejbalovým rokom.

Po prvý raz sa konala na spišskonovoveskej palubovke aj basketbalová exhibícia. Pred samotným podujatím boli názory rôzne, že to už nebude to, čím by bol súboj o tretie miesto s Nitrou.

Bronzové medaily „vybojovali“ Spišiaci už pod Zoborom, keď po známych udalostiach Nitra nenastúpila na sériu o konečné tretie miesto.

V stredu 15. mája sa musel hľadať iný variant, ako zakončiť úspešný ročník a poďakovať verným divákom.

Proti sebe nastúpili A – mužstvo extraligistov a B – mužstvo BK 04 AC LB pod vedením trénera Ericha Korfantu. Od začiatku bolo vidieť, že basketbalisti túto akciu zobrali z humorom a predvádzali divákom skvelé kúsky.

Zahral si aj tréner Černický, dokonca v závere aj jeden z rozhodcov. Extraligisti prehrali 108:112, ale výsledok bol to posledné, čo niekoho zaujímalo.

„Hneď ako prídem do šatne, padnú tvrdé slová. Veď s takou obranou sa nedá hrať. Asi mali lepšiu prípravu na zápas, neviem čo sa dialo na našej strane. Nehovoriac o rozhodcoch. Jeden z nich nám dokonca zobral loptu, dribloval tam s ňou a zrejme na jeho výkon sa budeme sťažovať,“ s úsmevom skritizoval výkon svojich zverencov tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

A keď už bol pod paľbou veselých otázok nechýbala ani takáto – vraj Vlado Hovaňák hral po tretej technickej.

„No, čo s tým? Ale nevidím v tom problém. Ďalší zápas môže pokojne hrať,“ smial sa M. Černický a doplnil ho šéf klubu Rastislav Javorský: „Nie je to zápas organizovaný SBA, takže všetko bude v poriadku.“

Potom sa už hovorilo o niečo vážnejšie.

„Trošku som sa exhibície obával. Je to niekedy ťažšie, ako hrať majstrák. Veril som, že fanúšikovia prídu, lebo počas celej sezóny nás povzbudzovali a pomáhali. Som pre– kvapený, koľko ich prišlo. Tým čo prišli, patrí im veľká vďaka. Celá sezóna bola dobrá, až na ten záver. Možno by bolo lepšie skončiť štvrtý, ako takto vyhrať bez boja. Je to škoda, že s Nitrou sa nehralo. Vrcholom sezóny bolo asi vyradenie Prievidze v štvrťfinále. Pocit je to zvláštny, že vyhráte medailu, ale na krku ju nemáte,“ skonštatoval Milan Černický.

Splnili cieľ

Pred štartom sezóny 2012/2013 sa toho v BK 04 AC LB dosť pomenilo. Síce dodnes málo kto chápe, na čo sú Výkonný výbor a Správna rada, ich predsedovia, členovia, atď...

Fanúšika zaujíma len jedno – chce vidieť dobrý basketbal v kultúrnom prostredí. Toto bolo aj cieľom (staro)nového vedenia klubu.

Ani jeden kolektívny šport v meste sa nemôže pýšiť tak skvelou diváckou podporou počas celej sezóny.

Čo dodať k tomu, že na rozlúčku sa príde pozrieť 600 divákov. Len to, že zo Spišskej Novej Vsi sa začína byť pomaly, ale isto basketbalové mestečko.

„Posledným extraligovým zápasom hráčom skončili zmluvy, no všetci ostali ďalej, aby sa divákom poďakovali za priazeň aj formou exhibície. Sezónu považujem za veľmi dobrú. Na jej začiatku sme povedali, že úspechom bude ako skončíme lepšie, ako rok predtým. Druhým veľkým cieľom bolo zvýšiť návštevnosť. Aj to sa podarilo. Basketbal v Spišskej má 75 rokov a vidieť, že ľudia ho majú radi. A je to jedno, či je to mužský, ženský, mládežnícky. Bol by som veľmi rád, aby ostal ženský basketbal, aby si aj oni vybudovali tzv. pyramídu a aby veľa detí chodilo na basketbal. Síce trochu predbieham, ale dúfam, že nasledujúca sezóna bude ešte lepšie. Čo bude veľmi náročné, lebo krízu cítime aj v športe. Veď nový ročník už bude jubilejný desiaty, čo hráme extraligu,“ povedal predseda VV BK 04 AC LB Rastislav Javorský.Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.