Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

New Jersey si nárokujú právo St. Louis vyberať z tohtoročného draftu

TASR|2. máj 2001 o 13:58

New York 2. mája (TASR)- Hokejový klub NHL New Jersey Devils má v úmysle využiť nariadenie vedenia NHL, ktoré mu umožňuje nárokovať si právo klubu zo St. Louis na najvyšší výber v júnovom vstupnom drafte. (...)

New York 2. mája (TASR)- Hokejový klub NHL New Jersey Devils má v úmysle využiť nariadenie vedenia NHL, ktoré mu umožňuje nárokovať si právo klubu zo St. Louis na najvyšší výber v júnovom vstupnom drafte. Generálny manažér "diablov" Lou Lamoriello, ktorý mal podať definitívne stanovisko k tejto výmene poradia do 1. mája, však požiadal vedenie NHL, či by s nárokom na túto výmenu mohlo New Jersey vyčkať až konca finálových bojov o Stanley Cup.

Stará aféra má korene v priestupku St. Louis z roku 1995, keď Blues rokovali o zmluve s hráčom New Jersey Scottom Stevensom, hoci im to pravidlá NHL nedovolovali. Preto NHL v roku 1999 nariadila, že diabli môžu uplatniť nárok na najvyššiu pozíciu St. Louis v drafte, rovnako ako právo si výber vymeniť, a to až do roku 2003. Ide o to, že ak by St. Louis vyhral pohár, vstupoval by do draftu z najnevýhodnejšej 30. pozície, ktorá prináleží víťazovi Stanley Cupu. Momentálne je St. Louis na 25. mieste, a New Jersey by chcelo počkať, do akej pozície sa môže pri drafte dostať, ak by aplikovalo spomínané nariadenie NHL.

St. Louis má však tiež možnosť odmietnuť jednu požiadavku Devils. Nech už však celá záležitosť tento rok dopadne ako chce, St. Louis nebude mať v roku 2001 možnosť výberu z prvého kola júnového draftu, pretože si toto právo vymenili s Phoenixom pri príchode Keitha Tkachuka.

Súvisiace články