Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

New Jersey angažovalo mladého obrancu Martina

TASR|9. aug 2003 o 08:19

New York 9. augusta (TASR) - Zámorský hokejový klub New Jersey Devils podpísal v piatok kontrakt s nádejným obrancom Paulom Martinom, ktorý sa v septembri ...

New York 9. augusta (TASR) - Zámorský hokejový klub New Jersey Devils podpísal v piatok kontrakt s nádejným obrancom Paulom Martinom, ktorý sa v septembri zúčastní na svojom prvom tréningovom kempe tímu NHL. Podmienky zmluvy vedenie úradujúceho víťaza Stanleyho pohára nezverejnilo.

"Paul Martin dokázal, že je jedným z najlepších obrancov v univerzitnej súťaži. Cítime, že je pripravený urobiť ďalší významný krok v jeho kariére," povedal generálny manažér Devils Lou Lamoriello a dodal: "Má výnimočnú schopnosť byť dobrý v ofenzíve rovnako ako v obrane. Tešíme sa na jeho výkony v tréningovom kempe."

Dvadsaťdvaročný Martin strávil uplynulé tri roky v univerzitnom tíme Minnesoty. V poslednej sezóne si v 45 zápasoch pripísal na konto deväť gólov a 30 asistencií. V drese americkej reprezentácie sa predstavil na juniorskom svetovom šampionáte v roku 2001 v Rusku. New Jersey si ho vybralo vo vstupnom drafte 2000 ako piateho hráča.

iš mi

Súvisiace články