Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Nevyspatý dvojskif Podstupka-Babač do opráv z 3. miesta

TASR|15. aug 2004 o 10:27

Schinias 15. augusta (TASR) - Slovenský dvojskif ľahkých váh v obsadení Lukáš Babač a Ľuboš Podstupka má za sebou olympijskú premiéru. V 1. rozjazde na ...

Schinias 15. augusta (TASR) - Slovenský dvojskif ľahkých váh v obsadení Lukáš Babač a Ľuboš Podstupka má za sebou olympijskú premiéru. V 1. rozjazde na dvojkilometrovej trati v areáli v Schinias sa im síce nepodarilo obsadiť prvú priečku, ktorá by im zaručovala priamy postup do semifinále, ale už v utorok budú mať novú šancu v opravných jazdách. Z každej z nich do semifinále postúpia dve najlepšie lode.

Suverénom rozjazdy so slovenským zastúpením boli Gréci Vasileios Polymeros a Nikolaos Skiathitis, ktorý do cieľa a vlastne do semifinále vtrielili prakticky spôsobom štart - cieľ. Za sebou zanechali aj trojnásobných majstrov sveta Eliu Luiniho a Leonarda Pettinariho z Talianska. Slováci skončili na tretej priečke. "No, naša jazda nebola bohviečo, mohlo to byť aj lepšie. Vôbec som nečakal, že Gréci budú takí dobrí, úplne vystrelili dopredu. S Talianmi sme sa ešte prvý kilometer ako tak držali, ale potom to už nešlo tak dobre," hodnotil najmladší člen slovenskej výpravy Babač.

Jeho partner z lode Podstupka ho doplnil slovami: "V oprave by sme mali papierovo vyjsť na semifinále, uvidíme koho nám tam ešte namiešajú a uvidíme, ako nám to vyjde, lebo táto jazda nebola technicky optimálne zvládnutá. Tá loď nám zatiaľ príliš nesedí a vo vlnách, ktoré tu robil vietor, je to ešte náročnejšie."

Grécke prekvapenie v rozjazde ocenila aj trénerka Slovákov Oľga Šeholková. "Nikto to asi nečakal, ale sú domáci a asi sú aj výborne pripravení."

Veslári, rovnako ako neskôr rýchlostní kanoisti môžu počas hier využívať "vysunutý" nocľah v hoteli Miami, lebo olympijská dedina je od Schinias príliš vzdialená na skoré ranné presuny. "Noc sme tam aj strávili, ale po tej skúsenosti, už radšej zostaneme v dedine. Bolo tam príliš hlučno a nedalo sa tam spať."

Výsledky 1. rozjazdy dvojskifu ĽV: 1. Grécko (Vasieleios Polymeros, Nikolaos Skiathitis) 6:15,22, 2. Taliansko (Elia Luini, Leonardo Pettinari) + 4,60, 3. SR (Ľuboš Podstupka, Lukáš Babač) + 6,78

Súvisiace články