Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Nevydarená pomsta

Sportnet|Publikované 6. okt 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves Už druhé kolo najvyššej basketbalovej súťaže dalo dohromady dve východniarske družstvá Spišská Nová Ves - Košice. V derby chceli

domáci nielenže nadviazať na víťazstvo z Komárna, ale aj športovo sa "pomstiť" za nevydarený záver z minulého ročníka, keď práve Košičania zdolali Spišiakov v boji o bronzové medaile. Pomsta sa nekonala, hostia hlavne po vydarenom druhom polčase opäť v metropole Spiša zvíťazili 82:76.

"Neviem, či sme po prvom polčase zaspali. Súper postavil v druhej časti hry "zónu", do ktorej nás nachytal. Vystrelili sme devätnásť trojok, dali tri to svedčí o tom, že v útoku bola hra statická a vôbec nešla streľba," zhodnotil stretnutie tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický, ktorému prvé domáce vystúpenie nevyšlo podľa predstáv. Pre divákov to však bol veľmi atraktívny zápas. Skóre sa menilo ako na hojdačke, v závere črtala sa veľká dráma a na úvod ročníka to vôbec nebol zlý basketbal. "Škoda tohto derby zápasu, ale treba uznať, že Košice boli lepším mužstvom. Šport už je taký," dodal M. Černický a športovo zablahoželal svojmu kolegovi z Košíc.

"Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Domáci boli v "laufe" po víťazstve v Komárne. Naším cieľom bolo vyhrať, no v prvom polčase sme sa trápili. V rozhodujúcej chvíli druhého polčasu sme si vypracovali náskok, ktorí už Spišiaci nedokázali stiahnuť," zbilancoval derby zápas spokojný kormidelník hostí Juraj Gacík.

Súvisiace články