Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Nevydarená oslava po výsledku na trávniku

(Autor: ilustračné – archív)
Jozef Petruška|Publikované 7. apr 2016 o 00:00

Výbornú jarnú časť mali futbalisti štvrtoligových Rudnian. V južnej skupine postupne porazili silných súperov zo Spiša.

Výbornú jarnú časť mali futbalisti štvrtoligových Rudnian.

RUDŇANY. V južnej skupine postupne porazili silných súperov zo Spiša. Najprv zdolali doma Veľký Folkmar, tri body doniesli z Mária Huty a v tomto víťaznom ťažení chceli pokračovať aj ďalej.

Sklamanie z prehry

V 20. kole 4. ligy Juh mali futbalisti OŠK Rudňany o jednu veľkú motiváciu navyše. Pred stretnutím sa uskutočnil slávnostný akt odovzdania významného ocenenia o rozvoj futbalu zo strany futbalového zväzu.

Oslávenec osemdesiatročný Miroslav Blišťan z rúk Jaroslava Švarca prevzal plaketu za celoživotnú podporu a reprezentáciu futbalu v Rudňanoch. V nedeľu v baníckej obci sa zvítali aj bývalí hráči Rudnian, ktorí takýmto spôsobom chceli taktiež osláviť veľké životné jubileum. Na veľkú slávnosť nebrali ohľad hostia zo Sobraniec.

„Výsledok vyznel rozpačito. V jarnej časti máme štvrtoligovú partiu dobre rozohranú. Osobne som tiež z výsledku a prehry 0:2 sklamaný. Snažili sme sa všetko pripraviť tak, aby narodeninové oslavy dopadli čo najlepšie. Lenže hráči akoby čakali, že im víťazstvo padne samo do lona. Od 77. minúty sme dokonca hrali bez vylúčeného hráča,“ povedal sklamane po zápase vedúci mužstva a spoluorganizátor osláv v OŠK Rudňany Peter Urich.

Troch bodov sa nedočkal

Ikona futbalu na Spiši a funkčne najstarší starosta na Spiši Miroslav Blišťan sa troch bodov v nedeľu nedočkal. Všetko však vynahradili nekončiace gratulácie od množstva futbalových priateľov. Aj futbalisti prisľúbili, že nevydarenú nedeľu napravia.

„Všetko vyzeralo ideálne. Mali sme za sebou kvalitné zápasy a dobré výsledky. S troma bodmi proti Sobranciam som rátal. Už by sme mali v tabuľke dobré postavenie a mohli sme hrať pokojne ďalej v jarnej časti. Nebudem sa na nič vyhovárať. Všetko bolo pripravené na víťazstvo, no významný súboj sme doma nezvládli. Reparát budeme skladať vo Veľkých Kapušanoch. To už nebude v tak slávnostnej atmosfére,“ ešte dlho po zápase nechápavo krútil hlavou tréner OŠK Rudňany Pavol Kubus.

Súvisiace články