Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nevídané, Malčice vonku nastrieľali trinásť gólov

Zaznamenali rekordnú výhru. Malčice triumfovali v Bežovciach 13:1. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 15. apr 2014 o 22:00

Nezvykneme bližšie písať o futbalových zápasoch na okresnej úrovni, ale tentoraz nám nedalo.

MALČICE. Posvietili sme si na súboj 17. kola I. triedy mužov ObFZ Michalovce medzi Bežovcami a Malčicami, v ktorom sa zrodil málo vídaný rezultát 1:13 (1:4). Čo je teda šokujúcejšie, trinásť gólov padlo do domácej siete, to znamená, že z rekordného víťazstva sa tešilo hosťujúce mužstvo!

Mohli vyhrať aj vyššie

Spočiatku to na jednoznačnú výhru Malčíc vôbec nevyzeralo. Hráči TJ Družstevník síce otvorili skóre stretnutia, ale domácim sa podarilo vyrovnať, a dokonca ešte po polhodine hry bol stav nerozhodný. „Bežovce vyrovnali zo spornej penalty, ale dôležité bolo, že sme dali druhý a tretí gól, v závere polčasu aj štvrtý a domáci sa položili,“ rozhovoril sa šéf futbalu v Malčiciach Radoslav Ďuraš, ktorý stále ešte aktívne hrá a v Bežovciach pobudol na ihrisku vyše hodinu. Gólostroj hostí gradoval v závere. „V 60. minúte bol vylúčený domáci hráč a v presilovke sme dali sedem gólov. Futbalom sme sa bavili, mali sme aj ďalšie šance, ale tie už gólom neskončili. Keby sme premenili všetky tutovky, mohli sme dať aj osemnásť gólov,“ pokračoval R. Ďuraš.

Výsledok ich prekvapil

Zaujímavé je, že týchto dvoch súperov delili pred zápasom v tabuľke iba tri body, preto nikto vôbec takýto výsledok nečakal. „Bol to dôležitý šesťbodový zápas o záchranu. Ani v tom najlepšom sne by mi nenapadlo, že strelíme trinásť gólov. Keď sme sa vrátili zo zápasu a ľudia sa nás pýtali, ako sme hrali, tak výsledku nechceli veriť,“ usmieval sa predseda TJ Družstevník. Malčiciam tak priniesla pre mnohých nešťastná trinástka šťastie, pretože 13. apríla strelili trinásť gólov. Pod hladké víťazstvo sa piatimi presnými zásahmi výraznou mierou podpísal kanonier Marcel Makula. „Nielen že dal päť gólov, ale na ďalšie štyri prihral.“ Spomína si R. Ďuraš na nejakú trinásťgólovú kanonádu na súperovom ihrisku? „Počas mojej kariéry som zažil výhru 11:1 nad Vysokou nad Uhom, bolo to vyše desať rokov dozadu. Hrali sme však doma, na takú výhru vonku si nespomínam, určite ani najstarší pamätníci v obci. V prvej triede sa totiž u súperov už len vyhráva ťažko, nie ešte takým priepastným rozdielom,“ dodal na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.