Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Neuveriteľných 159 (!) bodov majstra zasypalo nováčika

Sportnet|Publikované 19. okt 2006 o 22:00

Košice - Znie to naozaj neuveriteľne, ale je to realita. Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice nastrieľali v stredu Leviciam nevídaných 159 bodov,

pričom si pripísali víťazstvo o 116 bodov (159:43). Takýto je v slovenskej lige momentálne rozdiel (či skôr priepasť) medzi majstrom a nováčikom. Naozaj nelichotivý obraz najvyššej súťaže pod Tatrami, pretože takýto duel nie je pre obhajkyne už ani dobrým tréningom. Aktuálne zrejme najslabší extraligový celok si z Košíc odviezol hrozný výprask, keď napríklad poslednú štvrtinu prehral 15:50. To znamená, že v nej inkasoval v priemere 5 bodov za minútu...

Stredajšie rekordné skóre sa zapíše do análov, veď nastrieľať v zápase 159 bodov je skutočne niečo výnimočné. "V seniorskej extralige si takýto výsledok naozaj nepamätám," zamyslela sa nad rekordným víťazstvom krídelníčka K Cero V.O.D.S., ktorá sa v ňom snažila nájsť aspoň nejaké pozitíva. "Každý zápas je na niečo dobrý, môžteme si niečo vyskúšať. My s kvalitou súpera nič nenarobíme, snažíme sa hrať aspoň pre divákov, urobiť pekné akcie. Myslím si, že takéto stretnutia sú veľmi dobré na to, aby sa hráčky zranili," poukázala mladá basketbalistka, že zákonitá strata koncentrácie pri obrovskom rozdiele v skóre môže mať neblahé následky. "Keď sa nejde na sto percent, vtedy je riziko zranenia najvyššie. Je naozaj ťažké udržať v takomto dueli koncentráciu celých štyridsať minút." Z tohto hľadiska je 159 nastrieľaných bodov obdivuhodným počinom, lebo svedčí o tom, že koncentráciu sa Košičanky udržať usilovali. Východniarky totiž nasypali súperkám toľko, koľko do nich vošlo. "O to nám išlo. Hovorili sme si, že sa musíme sústrediť, aby sme sa nezranili. Skúšali sme presing, veľakrát sme získali loptu ešte na vlastnej polovici a mnoho bodov padlo aj z rýchlych protiútokov."

Zajtra privíta K Cero V.O.D.S. ďalšieho nováčika Slovan Bratislava a hoci zrejme nebude až takéto rekordné skóre, opäť sa dá očakávať hra mačky s myšou a vysoká výhra. "Ťažkým súperom pre nás bude až Ružomberok. Nechcem Slovan podceňovať, ešte sme s ním nehrali, preto nebudem tvrdiť, že to bude niečo podobné ako Levice. Buďme však zase úprimní, neočakávame, že bude s nami hrať vyrovnanú partiu."

Pre Michulkovú bol duel s Levicami len tretím v tomto ročníku, pretože v júli prekonala operáciu členka, ktorá ju dlhodobo vyradila z hry. "Nebola to artroskopia, ale normálna operácia, preto pauza trvala dlho. Vytrhla som si totiž šľachu vonkajšieho členku. Teraz sa snažím rozohrať sa, tieto zápasy proti slabším súperom sú pre mňa v podstate teraz výhodné. Úplne v poriadku to ešte nie je, veľké resty mám v kondícii. Keď hrám, noha nebolí, ale po zápase ju cítim. Dá sa však s tým hrať, musím však dobehnúť kondičku, nič iné mi neostáva." Opeŕacia vyradila Michulkovú aj z účasti v kvalifikácii ME, pretože v pôvodnej nominácii slovenskej reprezentácie nechýbala. "Zranenie nikdy človeka nepoteší. Prišlo to v závere sezóny, zrananie prišlo viscmenej z mojej nerozvážnosti. Mrzelo to tým viac, že som prišla o kvalifikáciu," dodala L. Michulková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.