Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Neuveriteľné. Predaných už 4 057 permanentiek

Nevídaný záujem. Diváci chodia na hokej do Steel Arény radi, svedčí o tom predaj permanentiek. (Autor: judy)
Sportnet|Publikované 3. sep 2009 o 00:00

Toto môžu ostatní Košičanom len ticho závidieť. Extraligový ročník 2009/2010 sa ešte nezačal a už dnes je isté, že na domácich stretnutiach majstrovského HC Košice nebude ani v jedinom stretnutí návšteva nižšia ako štyritisíc divákov. Do včerajška totiž h

okejový klub predal 4 057 permanentiek! V čase krízy až neuveriteľné číslo.


KOŠICE. Niet pochýb, že Košičania a ľudia z okolia metropoly východu hokej milujú. Jasným dôkazom toho je záujem o extraligu v Košiciach. Zatiaľ čo extraligový priemer je niečo viac ako 2 600 divákov a to ho dvíhajú práve košické návštevy, v Steel Aréne by sa tribúny mali pekne zapĺňať aj v najbližších mesiacoch. Napriek tomu, že deň čo deň sa spomína ekonomická kríza, ktorá východ zasiahla viac ako západ Slovenska, fanúšikov hokeja, ktorí boli ochotní zabezpečiť si svoje miesto v hľadisku Steel Arény v nastávajúcej sezóne, je na naše pomery veľa. Už včera mal hokejový klub predaných 4 057 permanentiek! Košičania prekonali dokonca aj vlaňajšok, a to zrejme čakal málokto.

Záujem zaväzuje

Ceny permanentiek sa v Košiciach pohybujú od 75 do 155 eur v závislosti od vybraného sektora. Veľa priaznivcov hokeja však pochopilo, že jednorazová investícia vyjde lacnejšie ako pravidelné nakupovanie lístka. Nehovoriac o tom, že takto majú svoje miesto v hľadisku isté.


Celkom pochopiteľne záujem divákov teší aj generálneho manažéra HC Košice Juraja Bakoša. Veď krivka predajnosti permanentiek z roka na rok rastie.

"Vážime si záujem našich fanúšikov, ktorý stále pretrváva. Po zisku majstrovského titulu sú očakávania divákov veľké. Nás to zaväzuje, aby sme svojimi výsledkami naďalej tešili svojich priaznivcov," povedal nám včera Juraj Bakoš.

Permanentky sa ešte predávajú

Hokej v Košiciach lákal aj v uplynulej sezóne. Zásluhou HC Košice malo Slovensko svoje zastúpenie v európskom TOP rebríčku návštevnosti. V Steel Aréne sledovalo zápasy oceliarov v priemere 6 602 divákov, čo vynieslo klub z východného Slovenska na devätnástu priečku. Rok predtým patrilo Košičanom 21. miesto.

Konečný počet predaných permanentiek môže byť pochopiteľne ešte vyšší. Sezóna štartuje 11. septembra. Oceliari hostia v ten deň o 17.30 v Steel Aréne hokejistov Žiliny. A permanentky na novú sezónu sú stále v predaji.

Súvisiace články