Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

(Ne)úspešná premiéra

Sportnet|Publikované 8. sep 2008 o 22:00

MICHALOVCE. V piatok bolo na programe úvodné kolo prvej hokejovej ligy. Obaja naši zástupcovia, Trebišov a Michalovce, hostili doma súperov zo

západného Slovenska, Trnavu a Piešťany. Zemplínčania v oboch prípadoch kapitulovali po výsledkoch 2:5. Viac pozornosti pútal zápas v Michalovciach, kde bolo na prvoligový zápas po päťročnej pauze zvedavých presne 1557 divákov.

Rozhodli skúsenosti

Napriek tomu, že výsledok je veľavravný, celkom nezodpovedá priebehu a obrazu hry. Dukla ešte v 50. minúte prehrávala 2:3 a mala zopár šancí. Hosťom sa z ojedinelého útoku podarilo zvýšiť náskok na 2:4 a pri power-play stanoviť na konečných 2:5. "Z pohľadu výsledku to nedopadlo úspešne, ale myslím, že vo všetkých ďalších ukazovateľoch sa nemáme za čo hanbiť. Rekordnej návšteve sme ukázali solídnu hru, rozhodne sa nemáme za čo hanbiť. Vo skvelom svetle sa prezentoval hlavne brankár Babkovič," povedal po zápase prezident klubu Jaroslav Kanóc.

Dnes v Senici, na lane posily

Dnes sa Michalovčania predstavia v Senici, v piatok cestujú do Lučenca a doma sa predstavia až o týždeň, keď vo východoslovenskom derby privítajú Prešov. Čo je však zaujímavé, Dukla už čoskoro bude môcť rátať s ďalšími posilami. "V hre je príchod obrancu Takáča a útočníka Fridricha z Prešova. Okrem toho pracujeme na príchode ďalšieho obrancu a minimálne dvoch útočníkov. Avizovaná spolupráca s Kežmarkom je naďalej aktuálna, ale zrejme až neskôr. Káder potrebujeme ešte posilniť, každý dobrý hráč sa nám zíde. Máme dobrý základ, ale netreba zabúdať, že čoskoro nás opustia obranca Valko i útočník Hinďoš, takže na podobe kádra musíme neustále pracovať," dodal J. Kanóc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.