Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Neumannová sa rozlúči

Sportnet|Publikované 14. máj 2007 o 22:00

Na poslednej dekorácii českej lyžiarskej kráľovnej bude aj prezident.

PRAHA. Beh na lyžiach po snehovom okruhu v centre mesta za teploty 25 stupňov nad nulou? Za pol milióna českých korún je aj to možné. Túto vymoženosť si v piatok večer užije s kariérou sa lúčiaca fenomenálna česká bežkyňa na lyžiach Kateřina Neumannová.

Pre olympijskú víťazku a dvojnásobnú majsterku sveta organizátori slávnostného vyhlásenia Kráľa bielej stopy v Písku, Neumannovej rodisku, objednali umelý sneh u špecializovanej firmy. Holandská firma, ktorá napríklad vlani zasnežila okruh pre preteky Svetového pohára v Düsseldorfe, vyrobí sneh v špeciálnych termostanoch aj v Písku už dva dni dopredu. "Vonku by mal vydržať 24 hodín v nezmenenej podobe aj pri teplote 25 stupňov Celzia," tvrdí organizátorka slávnosti Renata Balašová.

Snehu bude dosť na to, aby pokryl 120 metrov dlhý okruh. Povedie centrom mesta cez slávny kamenný most, najstarší v Európe. Trať a stopu pripravia odborníci zo Zadova, kde Neumannová počas kariéry často trénovala a kde má aj penzión. "Trať povedie aj vnútrom stanu, kde prebehne slávnostný večer," prezradila Balašová. Celá trasa bude osvetlená a jazda Neumannovej bude exhibičnou rozlúčkou s kariérou a píseckými fanúšikmi. Na slávnostnom vyhlasovaní by sa mal zúčastniť aj prezident Českej republiky Václav Klaus. (čtk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.