Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Neúčasť hráčov na ZOH 2018 môže byť dôležitou témou v rokovaní o novej kolektívnej zmluve

Šéf NHLPA Donald Fehr (vpravo) vedľa šéfa NHL Garryho Bettmana. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. sep 2017 o 15:32

Komisár NHL Garry Bettman má na to iný názor.

NEW YORK. Výkonný riaditeľ hráčskej asociácie severoamerickej NHL Donald Fehr majiteľom klubov nezabudne, že hokejistov nepustia na budúcoročné zimné olympijské hry v Pjongčangu v Kórejskej republike.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa práve táto téma stane ústrednou pri rokovaniach o novej kolektívnej zmluve medzi oboma stranami, ktoré sa začnú približne o dva roky.

"Myslím si, že je to zjavne niečo, o čom budú chcieť hráči vážne uvažovať v dlhodobom horizonte, keď budú formovať svoju pozíciu pred rokovaniami. Neprekvapí ma, ak práve toto bude o dva roky najväčším kameňom úrazu, keď si predstavíte, že len pätina z nich sa zúčastnila na ostatných piatich ZOH, kde mali participáciu povolenú. Každý z nich by si to chcel vyskúšať," vyjadril sa Fehr.

Rušivé dôsledky ZOH 2018

Komisár NHL Garry Bettman má na to iný názor.

"Netuším, čo si na nás hráčska asociácia v tomto smere pripraví. Na predchádzajúcich stretnutiach sme dali jasne najavo, že potrebujeme mať právo nepustiť hráčov na olympijské hry, pretože vnímame, aké rušivé dôsledky to má na celú sezónu."

Olympijské hry nebudú jedinou témou, ktorú budú chcieť hráči v rokovaniach o novej kolektívnej zmluve prediskutovať.

Riešiť by sa asi opäť bude výška platového stropu, ktorá podľa Fehra spôsobuje všetky problémy. NHLPA chce aj zmenu vekovej hranice, po ktorej prekročení sa môže mladý hokejista zúčastniť na vstupnom drafte do ligy. Z doterajších 18 rokov by ju chceli posunúť na 19.

Obe strany potvrdili, že sa zatiaľ na ďalšie rokovania nepripravujú. Fehr, ktorý bol v rokoch 1985 - 2009 výkonným riaditeľom hráčskej asociácie bejzbalovej MLB, uviedol, že sa na ďalšie kolo rozhovorov začnú pripravovať po stretnutí exekutívy, ktoré je na programe počas budúceho leta.

Zároveň dodal, že je príliš skoro hovoriť o tom, ktoré problémy budú kľúčové.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.