Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Netradičný strelec Peter Slanina zaratoval Tatranu bod v hodine dvanástej

Sportnet|Publikované 5. okt 2003 o 22:00

Prešov - Na prešovskej tribúne sedáva množstvo ľudí, ktorí futbalu vskutku rozumejú. Nuž a tí nechápavo krútili v sobotu hlavami. Akosi nevedeli

pochopiť, prečo futbalisti v zeleno - bielych dresoch častejšie neskúšajú strieľať zo stredných i väčších vzdialeností. Predovšetkým preto, že takéto alternatívy ponúkal klzký terén. Tatranci na takom hrali prvý raz v sezóne. Takýto fakt ale nemôže ako výhovorka obstáť. Že však takýto spôsob je účinný, potvrdil až záver stretnutia so Šaľou. Najprv sa k strele odhodlal Kovalík. Šmykľavú loptu brankár Slovana Duslo neudržal. Vtedy nik z Prešovčanov na to nezareagoval. Ešte šťatie pre Tatran, že o chvíľu sa o ďalší strelecký pokus postaral Jakubko. Tentoraz loptu odrazenú od ľavej žrde vrátil za Valenského chrbát striedajúci Peter Slanina. Bol to prvý gól tohto univerzálneho futbalistu v druholigovom Tatrane.

"Prvý a hneď taký dôležitý. Aspoň že sa nám podarilo po nepriaznivom vývoji zachrániť bod. Nevyzeralo to totiž s nami celkom dobre," stotožnil sa P. Slanina s tým, čo videli všetci v hľadisku. "Keď som šiel dvanásť minút pred koncom na ihrisko, vôbec som nemyslel na gól. Teda, že prídem a rozhodnem. To v žiadnom prípade. Na druhej strane som ale veril, že ten vyrovnávajúci okamih príde. Vyšlo to. Nehrali sme síce dobre, no znovu sme natiahli sériu neporaziteľnosti. Aspoň takáto náplasť." Podstatnú časť zápase ste presedeli na lavičke. Čo sa na nej dialo, keď Tatranu to nešlo? "Ako to v takýchto prípadoch býva pravidlom, prevládali emócie. Na lavičke sme žili s chlapcami na trávniku, ale dlho to nepomáhalo." Až ste prišli na trávnik a rozhodli... "Rozhodol, ale priznávam, s dávkou šťastia, ktoré k futbalu tiež patrí. Ako sa vraví, v pravú chvíľu som bol na pravom mieste. Loptu po Jakubkovej strele som ale pozorne sledoval a keď videl, že sa odrazila do priestoru blízko mňa, vbehol som tam a bolo vyrovnané."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.