Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nešťastná prehra Iskry o bod s majstrom

Famózny úvod nestačil. Iskra podľahla Komárnu o jediný bod. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 2. feb 2016 o 23:00

Výborný zápas s nešťastným koncom odohrali basketbalisti Iskry Svit v pondelkovej dohrávke proti majstrovskému Komárnu.SVIT. Podtatranci prehrali o jediný bod (86:87), hoci v úvode vyhrávali už o 15 bodov (17:2). Druhá i tretia štvrtina však patrila hosťom.

V poslednej desaťminútovke medvede zabrali a znovu sa dostali do mierneho vedenia. To však v záverečných sekundách neudržali.

„Začali sme výborne, ale basketbal sa hrá 40 minút. V druhej štvrtine sme stratili obranný doskok, zahodili sme niekoľko šestiek a to sa v závere ukázalo ako rozhodujúce. Dovtedy sme hru kontrolovali. Žiaľ, keď sme mali zastaviť hosťujúce akcie faulom, neurobili sme tak. V závere sme ponúkli súperovi možnosť otočiť skóre v jeho prospech, keď sme urobili niekoľko taktických chýb. Hráči Komárna to využili, posledná strela nám nevyšla. Mrzí nás to, nič ale nepríde samo, musíme ďalej tvrdo pracovať. Prehra o bod je krutá, no musíme sa pozerať iba dopredu,“ povedal tréner Iskry Svit Rudolf Jugo.

Domáci hráči po zbabranej koncovke len ťažko hľadali slová.

„Je ťažké hodnotiť to teraz hneď po zápase. Je to škoda, nestalo sa nám to po prvýkrát. V závere mali hostia viac šťastia, je to smola. Vlastnými chybami sme dovolili súperovi vrátiť sa do zápasu. Začali sme pritom výborne, no náskok sme neudržali. Pred play-off by nám víťazstvo nad silným súperom veľmi pomohlo. V kľúčových okamihoch to hráči Komárna vzali na seba a premenili ťažké strely. Pokiaľ sme hrali tímovo a všetko dodržiavali, vyhrávali sme o 15 bodov. Žiaľ, potom sme opäť začali hrať individualisticky a takto to nešlo,“ konštatoval pivot Svitu Boris Belavý.

Nástup domácich ich prekvapil

Favorizovaní hostia sa pod Tatrami nadreli na víťazstvo viac ako predpokladali.

„Úvod nám nevyšiel, nástup domácich nás prekvapil. Taký je basketbal, keď urobíš chybu, musíš ju potom naprávať. Našťastie si hráči uvedomili, že musia makať. Mali sme určité problémy, bol to dobrý zápas vo výbornej diváckej kulise. Povedal som, že Svit sa po odchode Mylesa zomkne a že bude hrať lepšie, čo sa potvrdilo. V dramatickom závere ukázali naši hráči charakter. V takýchto momentoch sa ukazuje individuálna vyspelosť jednotlivcov,“ zdôraznil tréner Komárna Dragan Ristanovič.

Slová svojho kouča potvrdili aj jeho zverenci.

„Úplne nám ušiel začiatok, na dlhú cestu sa nechcem vyhovárať. Domáci jednoducho začali lepšie, padli im strely. Nám to trvalo dlhšie. Aj preto bol záver taký dramatický. Nakoniec sme ukázali charakter, nevzdávali sme sa, dokázali sme sa vrátiť do zápasu. Aj víťazstvo o bod sa počíta, teší nás o to viac. Ideme ďalej, musíme sa zo zlého začiatku poučiť a musí nás to ešte viac zomknúť,“ doplnil krídelník Komárna Matej Marchyn.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.