Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ness City Triathlon priláka aj hokejistov

Anna Oroszová bude členkou paralympijskej štafety na Ness City Triathlon Košice. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|Publikované 27. jún 2018 o 22:00

Na štarte bude i štafeta hendikepovaných športovcov.

KOŠICE. Tretí ročník Ness City Triathlonu je na programe v sobotu od 14. hod., keď dostanú priestor deti.

Pretekári v kategórii Open začnú zápolenie o 15. hod. a hlavná skupina elitných triatlonistov odštartuje o 16. hod.

Pretekári musia postupne zdolať plavecký bazén (750 m) v Mestskej plavárni, cyklistickú trať (20 km) a na záver odbehnúť v centre mesta 5 km.

Organizátori podujatia hlásia vyše 400 registrovaných účastníkov vo všetkých kategóriách.

Trať ostáva v porovnaní s predošlým rokom nezmenená, okrem jedného detailu.

„Keďže už nie je zablokovaná Komenského ulica ako vlani, môžeme uzavrieť celé koryto na Štefánikovej a Gorkého ulici, čím vznikne bezpečný dvaapolkilometrový cyklistický okruh. Obchádzkové trasy pre vodičov a MHD budú jasne vyznačené. Uzávera potrvá od 15. do 17. hodiny,“ povedala Michala Lukáčová z organizačného tímu.

Petráš: Koch ešte zháňa bicykel

Okrem výkonov elitných pretekárov budú môcť diváci vidieť na trati viacero známych športovcov.

Chýbať na štarte nebudú ani hokejisti HC Košice. Oceliari vyslali dvojicu Šimon Petráš a Patrik Koch.

„Pre mňa je to prvýkrát v živote, kedy niečo podobné vyskúšam. Som plný očakávania, ako to celé dopadne a teším sa na super atmosféru. Vytvorili sme štafetu, v ktorej budem bežať päťkilometrový úsek, Patrik Koch pôjde cyklistický úsek a pomôcť by nám mal jeden plavec, ktorý nebude z HC Košice,“ uviedol útočník HC Šimon Petráš.

Rodák z Bratislavy sa so svojím tímovým kolegom zatiaľ hecovať nestihol.

„Ešte na to nebol čas a navyše Paťo si najskôr musí pozháňať bicykel, pretože pokiaľ viem, zatiaľ žiaden nemá,“ pousmial sa Petráš, ktorému ani v rámci letnej prípravy behy problém nerobia.

„Vôbec mi nevadia, ale priznám sa, že som zvyknutý na kratšie trate ako päť kilometrov. Sám som zvedavý, ako to zvládnem.“

Dovolenkuje v Bratislave

Košickí hokejisti zlepšovali svoj fyzický fond aj na sústredení vo Vysokých Tatrách, odkiaľ si priviezli veľa zážitkov.

„Poctivo sme tam makali, ale predovšetkým to pre nás bola príjemná zmena prostredia, pretože dovtedy sme makali najmä na štadióne alebo na Jahodnej. Zmenili sme klímu a ovzdušie. Myslím si, že to bol super týždeň,“ skonštatoval Petráš.

Oceliarom sa 6. júla začína dovolenkové obdobie a 22-ročný útočník ho bude tráviť v hlavnom meste.

„Keďže času na nejakú dovolenku mimo Slovenska príliš mnoho nie je, rozhodol som sa, že budem doma v Bratislave. Strávim spoločný čas s rodinou, ktorú počas sezóny príliš nevídam.“

Oroszová sa teší na atmosféru

Obrovské sympatie divákov pri trati určite získa štafeta zložená z hendikepovaných športovcov.

Plaveckú časť absolvuje Miroslav Šušnyák, ktorý odovzdá štafetu paralympijskej reprezentantke v cyklistike Anne Oroszovej.

Posledný bežecký úsek bude mať na starosti zrakovo postihnutý bežec Stanislav Sokol.

„Veľmi sa na to teším, pretože prvýkrát budem súčasťou takejto štafety. Určite aj s mojimi kolegami zabojujeme, aby sme obstáli čo najlepšie. Pre mňa je to aj príprava na kvalifikáciu na paralympiádu do Tokia, kde by som sa chcela zúčastniť. Teším sa aj na ľudí v Košiciach, pretože viem, že na športových podujatiach je tu vždy výborná atmosféra,“ povedala Anna Oroszová.

V minulosti sa úspešná paralympionička venovala športu, pri ktorom si nemohla úplne vychutnať búrlivú atmosféru publika, tak ako aktuálne pri cyklistike.

„Robila som tlak na lavičke, kde je to najmä o psychike a človek tam potrebuje pokoj. Teraz, keď chodievam maratóny, aj ten košický, je výborné, keď vás ľudia povzbudzujú a tlačia vpred. Pochodila som celý svet, ale môžem povedať, že taká atmosféra, ako je na košickom maratóne, nie je nikde.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.