Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Neslávny koniec hokejovej dynastie v Detroite

Sportnet|5. máj 2004 o 00:00

Vždy mali hokejisti Detroitu viac šancí, viac lepších príležitostí dať gól, viac striel. Teraz je koniec. Pre mužstvo Red Wings sa v utorok po polnoci skončila séria play off, skončila sa sezóna, no zrejme je to i koniec hokejovej dynastie. Ten najsmutne

jší koniec zo všetkých možných scenárov, rozhodla jediná presná strela Martina Gelinasa v predĺžení zápasu.

Tím, ktorý vybojoval mnoho veľkých výhier a v útoku bol obávaným, vypadol po dvoch tesných prehrách 0:1. Zvučné mená ovenčené úspechmi a trofejami neuspeli. Nikdy to nie je veľká sláva, keď sa končí obdobie uznávanej dynastie. Napriek skvelému bojovnému výkonu je to istý koniec úspešného obdobia detroitského mužstva. Neistota zo začiatku ďalšej sezóny a lock out demontujú a rozložia jadro kedysi veľmi kvalitného tímu. Vedeli to všetci.

Veterán Brendan Shanahan sedel v zápasovom výstroji dlhých 45 minút po konci duelu. Koniec sezóny a možno aj rozlúčka s mužstvom boli pre neho bolestivé. Vždy keď k novinárom prehovoril, musel bojovať so slzami. "Nikto nemôže tvrdiť, že celé mužstvo nehralo fantastický hokej." Po krátkej odmlke dodal: "Celú sezónu sme hrali naplno s vedomím, že toto môže byť naša posledná sezóna."

Potom sa Shanahan pozrel na svoj dres a s trasúcim hlasom dodal: "Je ťažké vyzliecť si ho. Prehrali sme, to je veľké sklamanie. No nikto nemôže spochybniť našu vôľu a túžbu vyhrať." "Sme trochu ohromení. Je smutné mať v mužstve takých výborných strelcov a nedať ani gól. Pozriete sa okolo a musíte sa diviť, kde skončia títo hráči," hovorí Kris Draper.

To sú už otázky pre majiteľa klubu Mika Illitcha a generálneho manažéra Kena Hollanda. Zmeny sú potrebné a iste k nim dôjde, ale rúcať celý tím by nebolo dobré. V Detroite zrejme skončia veteráni Jason Wooley (34 rokov), Steve Thomas (40), Chris Chelios (42) a pravdepodobne aj kanonier Brett Hull (39). Neistý je návrat kapitána Steva Yzermana a útočníka Brendana Shanahana. Nástup hlási nová generácia - hráči Calgary, San Jose, Tampy Bay.

Súvisiace články