Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Neskutočné problémy poľského tímu uľahčili Delte úlohu

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Košice - Včerajší pohárový súboj basketbalistiek Delta V.O.D.S. a poľskej Poznane bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Poľský tím nekládol

Košice - Včerajší pohárový súboj basketbalistiek Delta V.O.D.S. a poľskej Poznane bol jednoznačnou záležitosťou domácich.

Poľský tím nekládol príliš tuhý odpor aj pre neuveriteľné problémy, ktoré ho pred stretnutím postihli. Výprava Poznane mala do Košíc pricestovať už deň pred súbojom, napokon však dorazila až včera ráno o pol piatej. Z poľsko-slovenských hraníc ich totiž colníci pre neplatné víza hráčok z bývalého Sovietskeho zväzu vrátili. Na druhý pokus už družstvo cez hranice prešlo, ale bez jednej zo svojich kľúčových hráčok, Bielorusky Eleny Navojkavovej. K tomu je potreebné prirátať ešte aj neúčasť zranenej Predehlovej, majsterky Európy z roku 1999. Mimochodom, na Slovensko nepricestovala ani česká legionárka, bývalá hráčka Slovana Kateřina Křížová, tá už totiž v kádri nefiguruje. Opustila ho údajne pre finančné pozdĺžnosti klubu.

"Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, pretože v autobude sme strávili 20 hodín a prišli sme až ráno pred zápasom. Neabsolvovali sme teda v Košiciach ani jeden tréning, navyše pre problémy s vízami nám chýbala Navojkinová, ktorú nepustili cez hranice a pre zranenie Predehlová, čo sú hráčky základnej zostavy. Keď som už v priebehu duelu videl, že nemáme šancu na úspech, stiahol som z ihriska našu najlepšiu strelkyňu Pantelejevovú, aby si oddýchla, lebo už dnes nás čaká dôležitý ligový zápas s Krakowom. Po štyroch prehrách sme stratili všetky nádeje na postup zo skupiny," vyjadril sa tréner Poznane Jacek Dyja.

Kormidelník Košičaniek Ján Krajňák zhodnotil súboj takto: "Je mi ľúto, že Poznaň neprišla v kompletnom zložení, pretože diváci mohli vidieť lepší a dramatickejší zápas. Uľahčilo nám to cestu za víťazstvom. Na súperky sme sa zodpovedne pripravovali, vedeli sme o ich silných stránkach. My sme mali tiež určité problémy, keďže Ivanu Jalčovú chytila choroba a na zápas nastúpila s veľkým sebazaprením. Vzhľadom k tomu klobúk dole pred jej výkonom."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.