Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nervozitu pred pohárom v Iuvente necítia, zodpovednosť áno

O dva dni privítajú Leverkusen. T. Trehubovová verí, že diváci uvidia výbornú hádzanú. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 5. feb 2014 o 23:00

Iuventa už cez víkend nastúpi proti Leverkusenu, chce zabojovať o čo najlepší výsledok.MICHALOVCE. Už len dva dni zostávajú do prvého osemfinálového súboja Pohára EHF medzi Iuventou Michalovce a Bayerom Leverkusen.

Hráčky úradujúceho slovenského majstra budú mať veľkú možnosť prepísať klubovú históriu, pretože oba duely s Nemkami odohrajú na vlastnej pôde.

Na druhej strane ich však nečaká ľahká prekážka, Bayer je totiž parádne rozbehnutý. V silnej Bundeslige je aktuálne na výbornom štvrtom mieste a v ostatných desiatich ligových zápasoch okúsil trpkosť prehry iba raz.

Keby aspoň hrali dobre

Generálka na súboje sezóny Zemplínčankám nevyšla podľa predstáv. V nedeľu prehrali v lige na ihrisku Slavie Praha 24:29, čím sa skončila ich deväťzápasová séria bez porážky.

„Sklamané sme boli nielen z prehry či straty bodov, ale najmä z toho, že sme zahrali slabo. Nikde nie je napísané, že nemôžeme prehrať, ale keď nevložíme do zápasu všetko a hráme zle, tak mrzí to ešte oveľa viac. Prehru sme si však už rozobrali a povedali si, že už na ňu nebudeme myslieť, lebo keby sme ju v hlavách nosili dlhšie, tak by to poznačilo aj náš výkon proti Leverkusenu, na ktorý sme sa už začali sústrediť a pripravovať,“ povedala michalovská pravá krídelníčka či spojka Tatiana Trehubovová.

Je si vedomá, že výkon z Prahy na nemeckého súpera určite stačiť nebude.

„Budeme musieť bojovať a zahrať o tisíc percent lepšie ako proti Slavii. Hlavne sa musíme vyvarovať technických chýb.“

Šliapať od prvej sekundy

Najlepšia strelkyňa Iuventy v prebiehajúcej sezóne veľa poznatkov o TSV Bayer 04 nemá, ale niečo si už o ňom pozisťovala.

„Viem, že v kádri má niekoľko reprezentantiek aj dobrú brankárku Salamachovú z Azerbajdžanu. Majú svoju silu, v lige sa im darí, v týchto dňoch si ich hru rozoberieme na videu. Leverkusen je nepochybne kvalitný protivník, proti ktorému musíme šliapať od prvej sekundy. Som presvedčená, že diváci uvidia výborné stretnutia,“ tvrdila T. Trehubovová.

Rodáčka z neďalekého Užhorodu by čoskoro mala dostať slovenské občianstvo a tým pádom by mohla aj reprezentovať Slovensko.

Prvý súboj je na programe v sobotu o 17.30 hod., druhý o deň neskôr v rovnakom čase. S akým výsledkom bude opora Iuventy spokojná po úvodnom meraní síl? „

Ja by som brala aj výhru o pol gólu. Chceme však vyhrať čo najvyšším rozdielom a naložiť im, koľko sa do nich zmestí, aby sme v druhom zápase hrali pokojnejšie. Môžeme prepísať históriu klubu, preto nechceme sklamať divákov, ani samy seba. Nervozitu zatiaľ nepociťujeme žiadnu, ale zodpovednosť áno.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.