Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nerobíme rozdiel medzi hrou vonku a doma, hovorí Ľ. Ontko

Sportnet|Publikované 20. okt 2005 o 22:00

Krompachy - Zo siedmich stretnutí vonku získal nováčik III. ligy - Krompachy 13 bodov, za štyri víťazstvá a jednu remízu. Zverenci trénera Ľubomíra

Ontka prehrali iba s oboma rezervami druholigových celkov. V Prešove 0:2 a Košiciach 0:3, no aj týchto dueloch sa ukázali ako zdatný a technický celok, ktorý je príjemným oživením súťaže. V domácom prostredí sa im už tak nedarí a sú k svojim súperom sú dostatočné štedrí. Zo šiestich stretnutí vyhrali iba polovicu. Naposledy doma neuspeli s Vranovom, avšak to čo stratili, si hneď vynahradili vo veľkom Šariši kde vyhrali 1:0. "V domácom prostredí sa nám nedarí asi preto, že na hráčoch je väčšia zodpovednosť, aby niečo vytvorili smerom dopredu. Vo svojom strede nemáme klasického zakončovateľa, ktorý by rozhodoval v každom zápase, ale hráme skôr kolektívne. Na súperových ihriskách sa nám hrá o poznanie lepšie, disciplinovanejšie a hlavne sa nám darí rýchly prechod do útoku, kde je stále šanca na strelenie gólu. S doterajším priebehom sezóny a hrou spokojný," hovorí hrajúci tréner Ľ. Ontko. V uplynulom kole získali späť to, čo v domácom prostredí stratili. Aj v najbližšom kole cestujú za svojím súperom do Sabinova a potom ich doma čaká okresné derby so Sp. N. Vsou. O tom ako sa môže dariť nováčikovi tréner veľmi nechcel tipovať. Priznal, že hlavne derby so Sp. N. Vsou môže byť nevyspytateľné. "Ak by sa nám podarilo v zostávajúcich troch kolách získať šesť bodov bol by som nadmieru spokojný, ak by sa nám podarilo jesennú časť sezóny takto zakončiť. Na druhej strane netlačím na hráčov, že musia. Ak by nám niekto pred sezónou povedal po polovičke budeme mať dvadsať bodov, bol by to úspech. Je to príjemné mať toľko bodov a hrať si v pohode rovnako doma aj vonku. Nerobíme rozdiel medzi hrou doma a vonku, ale viac sa nám darí u súperov, lebo hostitelia viac otvárajú obranu a pre nás vzniká väčšie priestor na rýchly protiútok," prezrádza kormidelník Krompách.

S touto taktikou by radi uspeli aj v najbližšom stretnutí v Sabinove, ktorý podobne ako oni v jesennej časti podáva vyrovnané výkony a v domácom prostredí sa dokáže aj výraznejšie gólovo presadiť. "Do každého stretnutia nastupujeme s cieľom uhrať aspoň bodík, nejde s veľkými očami, ale stým aby sme si zahrali dobrý futbal. Ak sa nám to podarí tak väčšinou získame aj body. Nám je to úplne jedno či hráme v Sabinove alebo doma. Sabinov má kvalitné mužstvo a chceme podať dobrý výkon. Vo svojom strede má šikovných útočníkov a rovnako aj dobrú obranu. Predpokladám, že to bude rušný a zaujímavý zápas. Predpokladám, že v tomto stretnutí budú domáci pod väčším tlakom, hrajú doma. Naopak my nemáme čo stratiť, preto z psychického hľadiska sme v miernej výhode. Zbrane vopred neskladáme a chceme sa im vyrovnať," povedal Ľ. Ontko. V akej zostave nastúpia nevedel povedať, lebo v ostatnom kole mu chýbali dvaja hráči základnej jedenástky a príležitosť dostal iba sedemnásťročný Karpinský, ktorý sa celkom dobre uviedol. "Musím si to nechať uležať či budeme meniť víťaznú zostavu. Nechcel by som ju meniť, ale do nedele sa môže hocičo prihodiť," povedal na záver Ľ. Ontko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.