Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Neregistrovaní hokejisti a veteráni budú bojovat o majstrovský titul na Spiši

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves HK VTJ Spišská Nová Ves v spolupráci s firmou Casius organizujú v dnoch 12. až 15. decembra 2002 Majstrovstvá Slovenska

neregistrovaných hrácov a veteránov v ladovom hokeji. Na podujatí sa zúcastní dvanást družstiev desat z miest, kde sa hrá extraliga, jedno mužstvo bude zložené z hokejových legiend a v dalšom sa predstavia sponzori turnaja.

"Verím, že všetci fanúšikovia vedia, o aký turnaj ide. Na lade si zmerajú sily neregistrovaní hráci a starší páni veteráni. Je to nultý rocník, ktorý má ukázat akou cestou pôjde dalej myšlienka organizovania takéhoto podujatia. Chceme, aby vznikla urcitá tradícia. Na úvod je len desat mužstiev, ale o rok plánujeme zapojit do toho celé Slovensko," skonštatoval marketingový manažér HK VTJ Spišská Nová Ves a jeden z organizátorov majstrovstiev Slovenska Dušan Kacvinský.

Domáci šampionát sa bude hrat v troch skupinách, systémom každý s každým. Postupujú vítazi skupín a jedno mužstvo zo skupiny, ktoré bude mat najviac bodov. Vítazi vylosovaných semifinálových dvojíc budú hrat o finále, ktoré bude v nedelu 15. decembra 2002. Na záver turnaja bude vyhlásená najlepšie pätka, najlepší brankár, najlepší strelec a najproduktívnejší hrác turnaja.

Na lade budeme môct obdivovat hokejové osobnosti typu Jozef Golonka ci Vincent Lukác. Záštitu nad majstrovstvami Slovenska prevzal Slovenský zväz ladového hokeja. Turnaj je dotovaný sumou 500 tisíc korún, za titul získa vítazné mužstvo 250 tisíc korún, v poradí druhý 150 tisíc, bronzoví 100 tisíc korún.

Vstupné je dobrovolné a výtažok zo vstupného venuje agentúra na charitatívne úcely postihnutým detom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.