Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nerád sa s inými delí o nervozitu

Sportnet|Publikované 11. sep 2007 o 22:00

Prvý ozajstný krst ohňom má Štefan Senecký za sebou. Proti Írom inkasoval dva góly, no nikto nezadrapol doňho, aby mu niečo vyčítal. Každý brankár

vie, že niekedy ani maximálna snaha nestačí, hoci vraj každému zásahu sa dá zabrániť. Ako prízvukoval, na ihrisku sú jedenásti a všetci zodpovedajú rovnakým dielom za výsledok.

BRATISLAVA. Ireland a Doyle získali jeho skalp, avšak Štefan si nič nevyčítal. To, ako ho Íri prekonali, si pozrel viackrát zo záznamu. Nie aby si znižoval sebavedomie, ale pre poučenie. "Možno v oboch prípadoch rýchlejším dostupovaním sa dalo úderom predísť. A kedy som naposledy dostal taký pekný gól ako od Doyla? Bolo to kedysi v lige, ale nepamätám si od koho a kedy."

Nominácia poctou

Určite aj prekvapilo, že v nominácii sa objavili dvaja gólmani z Corgoň ligy. Na margo absencie Čontofalského dodal, že na jednej strane bol rád, ale jedným dychom pripomenul, že Kamila si váži a rešpektuje jeho umenie. "To, že som sa dostal do národiaku, považujem za veľkú poctu," pripomenul borec, ktorý bol v menoslove ešte ako člen Nitry, no už dávnejšie sa hovorilo o jeho odchode do cudziny. Angažmán bol na spadnutie a zavše tréneri radšej v podobných prípadoch zverencov obchádzajú, lebo vedia, že ich psychika je rozhádzaná, myseľ rozlietaná. Momentálne už Štefan vie, že bude zarezávať v Turecku (Ankaraspor). "Zbehlo sa to rýchle, ale neodpútavalo ma to od kvalifikácie. Som v pohode."

Nový si zvyká

Patrí medzi nové tváre štátneho výberu a stále hľadá optimálnu podobu súčinnosti so spoluhráčmi. "Všetko sa dá vylepšovať, postupne to iste príde." Jeho silnou stránkou je maximálna koncentrácia za každého stavu. Ani vtedy, keď pustí loptu do siete, nepodlieha malomyseľnosti. Nevynáša von emócie, nekope do žrdí, nekričí, nehreší. "Snažím sa po góle, ktorý pustím, zachovať si pokoj a neprenášam nervozitu na mužstvo. Nemôžem predsa behať po ihrisku ako zmyslov zbavený alebo päť minút rozjímať s hlavou v rukách. Treba sa otriasť a ísť ďalej."

Tréningy vo vzduchu

Dvojzápas s predstaviteľmi ostrovného futbalu mu dal jasné avízo, na čo si musí dať pozor a ako voliť prípravu. Veľa času v tréningoch trávil práve riešením modelových situácií, ktoré sú časté v súperení s týmito celkami. "S trénerom Vincúrom sme vymýšľali rôzne cvičenia, prevahu mali vysoké centrované lopty. Vo vzduchu sa necítim nesvoj. Nejaké zaváhania boli, napríklad predtým s Francúzmi, ale každý zápas je iný."

Batéria je nabitá

Na margo dnešného duelu nechcel hovoriť nič, čo by sa mohlo otočiť proti nemu. Nie z poverčivosti, ale preto, lebo vie, ako je každý brankár zraniteľný. Pritom môže mať meno, fazónu. Navyše pripomenul aj našu úspešnú päťku vo Walese, s čím nikto nerátal. "Takže všetko sa môže stať. V náš prospech i neprospech." Odmieta však názor, že batéria ambícií je oveľa vybitejšia než pred uplynulou sobotou. "Pre nás má každý bod, každé víťazstvo veľkú cenu. Bez ohľadu na to, či sa v priebehu kvalifikácie ešte niečo zmení. Doma sa patrí obstáť."

Štefan KÚŠIK

stefan.kusikkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.